iOS 11 ile gelen özellikler, ipuçları ve kılavuzlar

iOS 11' in tüm yeni özellikleri, ipuçları ve kılavuzlarına yer verdik. Apple' nin beklenen ve testleri süren iOS 11 işletim sistemi sürümü yakın zamanda çıkması bekleniyor.

Andronova

iOS 11, Apple‘ın San Francisco’da düzenlediği WWDC 2017 etkinliği kapsamında duyurduğu iPad ve iPhone için yeni işletim sistemi sürümüdür. Apple kullanıcılarının talepleri doğrultusunda IOS 11‘e yeni özellikler eklenmiştir.

iOS 11′ deki yeni özellikler nelerdir?

iOS 11 ile gelen özellikler, ipuçları ve kılavuzlar

Yeni özellikler arasında en büyük değişim App Store’un güncellenmesidir. IOS 11’de App Store’un tasarımı yeni bir görünüme kavuşmuştur. Önceki sürümlerde App Store’da kullanıcıların uygulamaları bulmakta zorlanması nedeni ile Apple böyle bir değişikliğe gitmiştir. Güncel uygulamaların takibinin daha kolay olmasının sağlandığı yeni sürümde ‘Bugün’ adlı özel bir bölüme de yer verilmiştir. Bu sayede kullanıcıların beğenebileceği uygulamalar günlük olarak karşılarına çıkmaktadır.

Bir başka yeni özellik ise kontrol merkezinin yenilenmiş olmasıdır. Eski işletim sisteminde kontrol merkezi, ara yüzün alt kısmından kaydırılarak açılmaktaydı ve hücresel veri gibi çeşitli seçeneklerin bulunmaması kullanıcıların şikayetçi olduğu konulardı. Yeni işletim sisteminde hücresel veri kontrol merkezine dahil edilmiştir. Kontrol merkezinin tasarımı tamamı yenilenmiştir.

Diğer bir yeni özelliklerden biri ise Apple Maps’de yapılmıştır. IOS 11 ile birlikte Apple Maps kapalı alanlarda da çalışabilir duruma gelmiştir. Özellikle AVM’lerde kullanımı avantajlıdır. Yeni işletim sistemine gelen bir diğer özellik ‘dosyalar’ uygulamasının gelmiş olmasıdır. Eski sürümde yer almayan bu dosyalar uygulaması IOS 11 ile birlikte tüm dosyaların kolaylıkla görülmesini sağlayacağı için kullanıcılara rahatlık sağlayacaktır.
 


Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2017, 17:56

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.