iPhone 5S ve 5C Fiyatlarına Şaşıracaksınız

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Bu gün itibaiyle iPhone 5S ve iPhone 5C vatana millete hayırlı olsun. Bu kadar çok İOS haberi yapıpta bu büyük olayı atlamak olmazdı. Bir çok yerde iPhone’ların fiyatları ile ilgili bilgiler okuyorum. Her önüne gelen 3 GSM Operatörünün internet sayfasını açarak oradaki fiyatları haberine yazarak haber atlatma peşinde. Peki gerçekten de bayiilerde durum böyle mi? Hemen cevabı vereyim; Hayır.

Andronova

Çanakkale’nin Biga ilçesindeki 3 yetkili bayiyi arayarak telefonları ve fiyatlarını sordum. Aldığım cevapları sizinle paylaşıyorum. Karşılaştırmayı siz yapın.

Çanakkale merkez Avea bayisi, 15 Kasıma kadar kontratsız iPhone 5S ve iPhone 5C satışlarının yapılmayacağını söylediği içinde Avea kısmına maalesef internetteki fiyatları yazıyorum ama konuşulanlardan anladığım kadarıyla parayı ortaya koyarsanız belki bir şeyler yapılabilir. Turkcell Biga İletişim Merkezinde ise telefona çıkan hanımefendiye iPhone 5S’in 2 modelini sorduktan sonra konuşmaya bir üçüncü kişi katıldı ve “buyrun buraya gelin daha fazlada indirim yapabiliriz” gibi kurumsallığın çok ötesinde bir cevap verdi. Benim buradan anladığı ise şu; iPhone 5S ve iPhone 5C şu anda resmen karaborsaya düşmüş gibi davranılıyor. Türkiye’nin en büyük ve en kurumsal şirketlerinin telefonun satılmasına saatler kala yaptıkları fiyat bildirimlerinden zaten bu işin böyle olacağını anlamıştım. Bu arada nereye sorduysam “Gold” rengi Çanakkale’de hiç bir bayide yok. Acaba neden?

Fiyatları vermeden evvel son olarak şunu belirtmekte fayda var, gerçekten iPhone 5S almayı düşünüyorsanız biraz bekleyin derim. Bir haftaya kadar fiyatlar kendine gelecektir. Şu anda resmen “gel abi geeell!” ortamı var, yeni bir teknoloji almaya çalışırken sakın kazıklanmayın.

AVEA (İnternet Fiaytı) Turkcell Biga TİM Vodafone Biga Bayii
iPhone 5S 16 GB 2149 2400 2000
iPhone 5S 32 GB 2400 2700 Yok
iPhone 5S 64 GB Fiyat Yok Yok Yok
iPhone 5S 128 GB Fiyat Yok Haberleri Yok Haberleri Yok
iPhone 5C 16 GB 1799 2000 Yok
iPhone 5C 32 GB 2149 Yok Yok
iPhone 5C 64 GB Fiyat Yok Yok Yok

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.