iPhone Apple şifresini kırma 100 Dolar

Hemen hemen tüm iPhone kullanıcılarının merak ettiği sorulardan biride, Apple şifresinin kırılması. Faturası olmayan iPhone kullanıcılarının ne yapacağını bilmediği sorunun çözümü yazımızda…

Andronova

Apple ile FBI arasındaki gerginliğe konu olan Apple şifre sorunu, FBI tarafından aşılmıştı. Uzun süre gündemde kalan bu sorun yeni soruları ortaya çıkarmıştı.

FBI, Apple şifresini kime veya kimlere kırdırdı. iPhone cep telefonlarda Apple şifresi kırılabiliyormuş söylentileri sanırım doğruymuş.

eCambridge Üniversitesinde güvenlik araştırmacısı olarak çalışan Sergei Skorobogatov, iPhone cep telefonu kilidini 100 dolar gibi bir maliyetle kırıldığını açıkladı.

Apple, şifre deneme limiti sistemi ile şifre denemelerini önlemesi sonucu şifre kırılmasının önüne geçmişti. Ama Sergei Skorobogatov, iPhone NAND belleklerine yaptığı müdahale ile artık şifre deneme limiti ortadan kalkıyor.

Ortadan kalkan şifre deneme sınırı, en uzun 1 gün içerisinde Apple şifresinin kırılmasını sağlıyor. Doğru kombinasyonu bulmak daha kısa da sürebiliyor. Tabi bu kullanıcının hangi şifreyi belirlediğiyle alakalı.

Apple şifre kırma yöntemi şuan için iPhone 6 modeline kadar olan cihazlar için geçerli. Bence istenilse çoktan bu yöntem bulunabilirdi.

iPhone Apple şifresini kırma 100 Dolar

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın