iPhone Apple şifresini kırma 100 Dolar

Apple şifremi unuttum diyenler için Apple şifresi kırılabilir mi? iPhone 4s, iPhone 5, iPhone SE, iPhone 6 Apple şifresini kırmak açmak için yöntem program var mı?

iPhone Apple şifresini kırma 100 Dolar
müşteri hizmetleri

Apple şifresi kırılabilir mi? iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5c ve iPhone 6 ekran şifresi nasıl kırılır? Apple tuş kilidi kırmak için program var mı?

Hemen hemen tüm iPhone kullanıcılarının merak ettiği sorulardan biride, Apple şifresinin kırılması. Faturası olmayan iPhone kullanıcılarının ne yapacağını bilmediği sorunun çözümü yazımızda...

Apple ile FBI arasındaki gerginliğe konu olan Apple şifre sorunu, FBI tarafından aşılmıştı. Uzun süre gündemde kalan bu sorun yeni soruları ortaya çıkarmıştı.

FBI, Apple şifresini kime veya kimlere kırdırdı. iPhone cep telefonlarda Apple şifresi kırılabiliyormuş söylentileri sanırım doğruymuş.

eCambridge Üniversitesinde güvenlik araştırmacısı olarak çalışan Sergei Skorobogatov, iPhone cep telefonu kilidini 100 dolar gibi bir maliyetle kırıldığını açıkladı.

Apple, şifre deneme limiti sistemi ile şifre denemelerini önlemesi sonucu şifre kırılmasının önüne geçmişti. Ama Sergei Skorobogatov, iPhone NAND belleklerine yaptığı müdahale ile artık şifre deneme limiti ortadan kalkıyor.

Ortadan kalkan şifre deneme sınırı, en uzun 1 gün içerisinde Apple şifresinin kırılmasını sağlıyor. Doğru kombinasyonu bulmak daha kısa da sürebiliyor. Tabi bu kullanıcının hangi şifreyi belirlediğiyle alakalı.

Apple şifre kırma yöntemi şuan için iPhone 6 modeline kadar olan cihazlar için geçerli. Bence istenilse çoktan bu yöntem bulunabilirdi.


iPhone Apple şifresini kırma 100 Dolar mı?


iPhone Apple şifresini kırma 100 Dolar

iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s ve iPhone 6 Apple şifresi nasıl kırılır?

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 23:26