iPhone karşı tarafa ses gitmiyor neden

iPhone ses gitmiyor mu? Karşı tarafla telefonla görüşmede ses gitmiyor ama ses geliyorsa kesin çözümü haberde bulacaksınız. Tabi şebeke hatası ya da mikrofon bozuk değilse.

iPhone karşı tarafa ses gitmiyor neden
müşteri hizmetleri

iPhone karşı tarafa ses gitmiyor veya iPhone ses gelmiyor ise genel nedenlerini yazdık. Bu soruna neden olabilecek az sayıda hata bulunuyor. Deneme yapılarak çözüme ulaşılabilir.

iPhone ses gelmiyor ise ilk denemeniz başka bir numarayla olmalı. Sorun yoksa karşı tarafla alakalı. Yoksa görüntülü arama uygulamalarıyla test ediniz.

Not: WhatsApp' ta ses gitmiyor ise bunun nedeni yazılımla alakalı. Bazı iPhone telefonlarda görülüyor. Örnek iPhone 5s, iPhone 6 veya iPhone 6s' de. iPhone 7 ve üstü için pek şikayet almadık.

iPhone ses gitmiyor sorunu için önerilerimiz

 1. iPhone mikrofonu bozuk olabilir. Su kaçmış olabilir mi? Sıvı teması bazen yemek yedeğimiz veya bir şeyler içtiğimiz ortamlarda gerçekleşebiliyor. Bazende yağmurda telefonla konuşmadan dolayı oluyor. Az dahi yağmur temas etse yavaş yavaş ilerleyebiliyor.
 2. Telefon düşme nedeniyle arızalanmış olabilir.
 3. Ses ayarlarını kısmış olabilir misiniz?
 4. Başka hatlarla deneyiniz.
 5. Başka operatörleri arayıp deneyin.
 6. Yazılımda görülen anlık sorunlar olabilir. Cihazı kapatıp açınız.
 7. Yazılımda kalıcı bir hata olabilir. Sıfırdan yazılım atınız.
 8. Ses dışında başka sorunlarda varsa cihazda yeterli alan olmayabilir veya bazı uygulamalar sorun çıkarmış olabilir.
 9. Bulunan yerde şebeke sorunu olabilir.
 10. Bulunduğunuz yerde yetersiz baz istasyonu nedeniyle şebeke ayarlarını değiştirip deneyin.
 11. LTE yani 4.5G çekiminde sorun olduğundan ses gitmiyor olabilir. 3G' ye çekim deneyin. Bu sorunla 3-4 kez karşılaştık. İnternette 4.5G kullanabilir. Telefon görüşmelerinde 3G tercih edilebilir. Aşağıda görselde anlatmak istedik.

iPhone karşı tarafa ses gitmiyor nedeniPhone ses gitmiyoriPhone ses gelmiyoriphone ses sorunu

Ses gitmiyor iPhone 6s ve iPhone 5s modellerde daha sık görülmekte. iPhone 7, iPhone 8 / Plus ve iPhone X, XS / Max modellerde ise şebeke ayarları veya 4.5G kaynaklı olabiliyor.

müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR