iPhone iOS yazılımı sıfırdan yükleme

iPhone cep telefona sıfırdan iOS 10, iOS 11 ve çıkarsa iOS 12 nasıl yüklenir genel olarak haberimizde yer verdik. Apple, iOS 11.2 güncellemesini kısa süre önce indirmeye açtı…

Andronova

Bu yazılım yükleme işlemine başlamadan hemen önce yapılması gereken bazı işlemler bulunuyor. İlk adım olarak, itunes uygulamasının son sürümünün indirilmiş ve kurulmuş bir halde olması gerekiyor. Ve bununla birlikte, aktif olan bir internet bağlantınızın da olması gerekiyor. 

Ayrıca şarjınızın da işlemlerinizin yarıda kalmaması açısından dolu olması gerekiyor. Tüm bunlar tamamlandıktan sonra ise, cihazınızın ayarlar seçeneğinden, icloud sekmesi ve buradan da iphonemi bul seçeneğini tıkladıktan sonra, bu özelliği kapatmanız gerekiyor. Bunun sonrasında, hesabın sahibi olan kişinin elektronik posta adresine bir bilgilendirme mesajı gönderiliyor ve cihazınızı servise göndermeyi düşünüyorsanız da bunun kapalı bir şekilde gönderilmesi gerekiyor.

iPhone sıfırdan iOS kurulumu

Kurtarma modu nedir ve nasıl aktif hale getirilir?
Temiz kurulum işlemini gerçekleştirebilmek istiyorsanız. Cihazınızda birtakım problemler söz konusu oluyorsa, cihazınıza tekrardan bir yükleme yapamıyor veya güncellemeleri gerçekleştiremiyor iseniz bir takım işlemleri gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Apple iOS cihazlarda nasıl kurtarma moduna giriliyor?
Elinizdeki mevcut cihazı bir bilgisayara bağlamanız gerekiyor. Uyku seçeneğinde yer almakta olan ana ekran düğmelerine de aynı anda basarak ve 10 saniye kadar basılı tutarak Apple logosu ortaya çıktığı an serbest bırakmamanız gerekiyor. Sadece kurtarma modu ekranı çıkıncaya kadar basılı tutmanız ve bırakmamanız gerekiyor. Bunun sonrasında ise ekranda çıkan seçeneklerden ve de yönlendirmelerden yola çıkarak doğru atılan adımlardan sonra bu işlem de tamamlanmış oluyor.

iTunes programı ile sıfırdan kurulumu yapabilirsiniz. Tabi önemli veriler var ise yedek alındıktan sonra!

iPhone iOS yazılımı sıfırdan yükleme
 

Kurtarma modu, DFU ve otomatik kurulum detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın