iPhone mesaj gönderilemiyor veya mesaj alınamıyor hatası

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

iPhone veya iPad cihazlarınız üzerinden sıkça karşılaşılan problemlerden bir tanesi de mesaj gönderemiyor veya alamıyorum hatasıdır. iPhone’da veya iPad’de mesaj gönderilemiyor veya alamıyorsanız, haberimizi dikkatlice okumanızı öneririz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
Mesaj gönderirken gitmiyor veya size gönderilen mesajlar gelmiyor ise aşağıdaki önerileri sırasıyla denemenizi öneriyoruz. iPhone veya iPad üzerinden mesaj gönderirken gelen hata genelde kırmızı bir ünlem (!) işaretidir. Yada mesaj gönderilirken üst tarafta gönderme simgesi beklemeye düşer. Mesaj gönderirken eğer bir hata alıyorsanız ilk yapmanız gerekenleri sıraladık. Mesaj gönderemiyor veya alamıyorsanız aşağıdaki adımları sırasıyla takip ederek probleminizi giderebilirsiniz.
1. Öncelikle operatör üzerinden kısa mesaj hakkınızı bitmiş olabilir yada iMessage kullanıyorsanız internet paketinizi kontrol etmenizi öneririz. 

2. iPhone veya iPad‘de aynı hatayı alıyorsanız iOS’un son güncellemesini almış mısınız? Güncellemeleri kontrol etmelisiniz.
3. Ağ ayarlarınızı kontrol etmelisiniz. Wi-Fi yada Mobil veri üzerinden bağlanıyorsanız. Hücresel veri ağı ayarlarınıza bakmalısınız.
4. Grup mesaj gönderiyorsanız eğer toplu mesaj MMS ayarlarınızın aktif ve doğru olduğundan yada açık olduğundan emin olunuz.
5. Doğru bir iletişim numarasına mesaj gönderdiğinizden emin olunuz.

Etkinleştirme bekleniyor uyarısı

iPhone veya iPad üzerinden etkinleştirme ile ilgili bir uyarı alıyorsanız eğer, cihazınızın tarih ve saatinin doğru olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer hala aynı şekilde bir hata alıyorsanız. Etkinleştirme bekleniyor uyarsı devam ediyorsa iMessage uygulamasını önce devre dışı bırakın daha sonra da tekrardan etkinleştirerek deneyin. Bu şekilde probleminiz giderilecektir.

* Ayarlar>Mesajlar
* iMessage’ı kapatın
* iMessage’ı açın

iPhone iMessage aç

Kırmızı bir ünlem işareti hatası alıyorsanız eğer;

Mesaj göndermeye çalışırken gönderilemedi hatası geliyor ise yani (!) kırmızı bir ünlem işareti alıyorsanız ilk yapmanız gereken işlem tekrar denemektir. Yada kısa mesaj olarak gönder diyebilirsiniz. Bu şekilde de ücretlendirme yansıyabilir.
Eğer tekrar denediğinizde hata devam ediyorsa. Operatör kaynaklı bir sorun olabilir. Kısa mesaj bitmiş olabilir. Yada iMessage kullanıyorsanız, internet veya mobil veriniz ile ilgili bir sorun oluşmuş olabilir. Wi-Fi yada Hücresel veriyi kontrol etmelisiniz.
Yaşananlara göre cihaz ayarları, ağ ayarları ve genel sıfırlama yapılabilir. Tabi bunları ayrı ayrı denedikten sonra yazılım yüklemesine geçilebilir.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak