iPhone otomatik güncelleme kapatma

media 8599

Apple iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 7 ve çıkacak iPhone 8 telefon modellerinde otomatik güncelleme nasıl devre dışı bırakılır resimli anlatımı haberimizden ulaşabilirsiniz.

teknik destek

iPhone telefonlarda ayarlar bölümünde otomatik güncellemeyi devre dışı bırakarak telefonda yüklü olan uygulamaların otomatik olarak güncellemesini kapatabilirsiniz. iPhone telefon modellerinde otomatik güncelleme seçeneği bir kaç yöntem ile değiştirme imkanına sahipsiniz. Bu yöntemler; otomatik güncellemeyi wi-fi ağına bağlandığında yapma, otomatik güncellemeyi mobil ağa bağlandığında yapma veya tamamen otomatik güncellemeyi kapatmadır. Son yöntemi eğer telefonda aktif ederseniz uygulamalarınızı manuel olarak güncellemeniz gerekmektedir. Mobil ağ üzerinden uygulama güncellemesi genellikle telefon kullanıcılar tarafından çok da tercih edilen bir işlem değildir. Çünkü kota sınırı ve internetin mobilde pahalı olması kullanıcılar ister istemez wi-fiye yönlendirmektedir.

Eğer bağlantı yapabileceğiniz bir wi-fi internet bağlantınız bulunmuyorsa güncelleme işlemlerini tamamen devre dışı bırakarak sadece ihtiyacınız olduğu dönemlerde güncelleme yapabilirsiniz. Bu işlem için aşağıdaki başlığımız altında yayınladığımız adımları takip ediniz.

iPhone otomatik güncellemeyi iptal etme

iPhone telefon modellerinde otomatik güncellemeyi kapatabilmek için ;

  • Ayarlar – Apple Kimliği – iTunes ve App Store – Güncellemeler adımlarını takip ediniz. Aşağıdaki resimde olduğu gibi apple kimliğinize giriş yapınız.

iPhone otomatik güncelleme kapatma

  • Ardından karşınıza gelen ekrandan iTunes ve App Store yazısına tıklayınız.

iPhone otomatik güncellemeyi iptal etme

  • Yukarıda işlemi yaptığınızda aşağıdaki ekran karşınıza gelecektir. Bu ekranda yer alan Güncellemeler seçeneğinin karşısında bulunan tuşu pasif duruma getiriniz. Aktifken yeşil olan tuş pasif olduğunda gri renge dönüşecektir.

uygulama güncellemeyi kapatma

Otomatik uygulama güncelleme kapatma

Yukarıdaki adımlar iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7, Plus ve çıkması beklenen iPhone 8 dahil tüm modeller için geçerlidir.


Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2017, 20:13

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın