iPhone telefonda salla özelliği nasıl kullanılır

media 9457

iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 7 telefonda yer alan bir özellik "Salla". Geri alma işlemlerinde kullanılan salla özelliği nasıl kullanılır? Salla geri alma özelliği nasıl iptal edilir?

teknik destek

Apple markasının amiral gemisi olan iPhone modelinde bulunan bir özelliği nasıl kapatabileceğinizi bu haberimizde yayınlayacağız. Aşağıdaki başlığımız altında bazı işlemlerin geri alınmasını sağlayan salla özelliğinin nasıl iptal edileceği yer almaktadır.

Apple firmasının amiral gemisi olan iPhone modelinde bazı işlemleri yaparken telefonu salladığınızda yapmış olduğunuz işlemleri geri almaktadır. Peki iPhone telefonlarında “salla” özelliğini nasıl açıp kapatabiliriz ? Bu sorunuzun cevabını aşağıda vermeye çalışalım.

iPhone telefonda bulunan “salla” özelliği

iPhone telefon modelleri üzerinden yazma veya farklı işlemlerinizi geri almanızı sağlayan bir özellik olan “Geri almak için salla” yı kapatabilmek için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayınız. Bu  özelliği kullanırken telefonunuzu salladığınızda karşınıza bir uyarı mesajı çıkmaktadır. Bu uyarı mesajında iki farklı seçenek sizlere sunulmaktadır. Bu özellik bütün iOS sürümlerinde bulunmaktadır.

Eğer bu özelliği kapatmak ve kullanma istemiyorsanız telefon ayarlarınızdan devredışı bırakabilirsiniz.

  • İlk olarak iPhone telefon modelinde ayarlar bölümüne giriş yapmalısınız. Ayarlar simgesi ana ekranda çark şeklinde bulunmaktadır. Bu simgeye tıklayınız.
  • Daha sonra karşınıza bir çok seçenek gelecektir. Bu seçenekler içerisinden Genel kısmına giriş yapınız.
  • Ardından Genel kısmında bulunan Erişilebilirlik bölümüne giriş yapınız.
  • Son olarak ise Erişilebilirlik bölümünde bulunan ayarlardan bir olan “Geri Almak İçin Salla” yazısına geliniz. Bu yazıya tıkladığınızda karşınıza gelen ekrandan bu özelliği açıp kapatabilirsiniz.

Yukarıda yazı olarak anlatmış olduğumuz işlemlerin görsel anlatımı aşağıda bulunmaktadır.

iPhone telefonda salla özelliği nasıl kullanılır


Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2017, 14:50

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın