iPhone telefonlarda ön bellek temizleme nasıl yapılır

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

iPhone telefon modellerini nasıl hızlandırabiliriz ? iPhone 7 iPhone 6 iPhone 5 modellerinde önbellek temizleme nasıl yapılır ? Telefonum yavaşladı ağır çalışıyor hızlandırma uygulaması.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iPhone 7, iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 5S, iPhone 5, iPhone SE, iPhone 4S modellerini kullanan kullanıcılar sıfır aldıkları bu telefon modellerinin belirli bir zaman sonra kullandıktan sonra ilk aldıkları gibi çalışmadıklarını göreceklerdir.

Bu durum sadece Apple markasının ürettiği iPhone modeli için geçerli değildir. Mobil dünyasında yer alan bütün telefon modelleri için bu durum geçerlidir. Android tabanlı işletim sistemine sahip modellerde de belirli bir kullanımdan sonra telefon yavaşlaması yaşanmaktadır.

Aslında sadece telefon yavaşlaması demek yalnış olur çünkü telefonalrda donma, kasma gibi yavaşlama belirtileri ortayada çıkmaktadır. Peki iPhone telefonlarında ve diğer android tabanlı telefonlarda yaşanan yavaşlamanın sebebi nedir çözüm olarak neler yapabiliriz?

ilk önce bu haberimizde iOS işletim sistemine sahip iPhone telefon modeli için bu anlatımı gerçekleştireceğiz. Evet bu durumun bir sebebi bulunmaktadır. Kullandığınız uygulamalar veya telefonunuzda yaptığınız işlemler zamanla cihazınızda önbellek dediğimiz alanda fazla yer almaya başlamaktadırlar. Bundan dolayı önbellek doluluk oranı arttıkça telefonunuzda da yavaşlama olmaktadır.

iPhone telefonlarda ön bellek temizleme nasıl yapılır

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iPhone telefonlarda ön bellek temizleme nasıl yapılır

Telefon yavaşlamalarına çözüm önerilermiz aşağıdaki gibidir; İlk olarak bahsettiğimiz yöntem bütün iPhone kullanıcılarının bildiği bir yöntemdir. Home tuşuna üst üste 2 defa bastığınızda karşınıza açık olan uygulamalar gelecektir. Bu uygulamaları yukarı iterek kapatınız.

Yukarıdaki yöntemin ardından App storede yer alan önbellek temizleme uygulamalarından herhangi birini indirerek cihazınızda önbellek temizleme yapabilirsiniz. App Storede yorum ve puanlamalara göre en iyi ön bellek temizleme uygulamasını indirebilirsiniz.  

Telefonunuzun Power tuşuna basılı tutup, ardından kapatma ekranı geldiğinde elinizi çekip home hoşuna basınız.


Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2017, 01:32

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ: , ,
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak