Apple yeni iPhone modeliyle ilgili söylentiler

Apple'ın yeni telefonuyla ilgili söylentiler yayılmaya devam ediyor. Uzun süredir ha çıktı çıkacak denilen iPhone 8 için söylentiler devam ediyor. İşte haberin devamı…

Andronova

Ürettiği iPhone marka akıllı telefonlarla ciddi satış rakamlarına ulaşmayı başaran Apple şirketi, kurucusunun ölümünün ardından kullanılan teknolojiyi geliştirmeye ve yenilikler yapmaya devam ediyor. Pek çok Apple kullanıcısı, elektronik araçlar satın alırken bu markadan vazgeçemiyor. Kullanıcıların merakla beklediği iPhone 8’e dair çeşitli söylentiler de yayılmaya devam ediyor.

Şirket yetkilileri açıklama yapmadı! Henüz şirket yetkilileri tarafından iPhone 8’in özelliklerine ilişkin yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor. Ayriyetten farklı bir modelde çıkarılabileceği gündeme gelmişti.  Ancak, söylentilere göre henüz piyasaya çıkmamış olan telefonda kullanıcıları pek çok yenilik bekliyor. Teknolojinin tüm imkanları kullanılarak telefona eklenen özellikler, daha rahat ve uzun süreli bir kullanım imkanı sağlaması nedeniyle milyonlarca kişi tarafından tercih ediliyor.

Apple yeni iPhone modeliyle ilgili söylentiler

iPhone 8 özellikleri ile ilgili yeni bir detay

Ekrana Bakıldığını Anlayan Akıllı TelefonYakın zamanda piyasaya çıkması planlanan iPhone 8’de telefona bakıldığını algılayan sensörler olacağı söyleniyor. Bu özellik, şarjın daha uzun süre dayanmasını sağlayarak kullanıcılara kolaylık sağlayacak.

Apple tarafından kullanılan özel işletim sistemi olan iOS’un geliştiricilerinden Guilherme Rambo tarafından twitter’da paylaşılan bilgiye göre, iPhone 8′ de kullanıcının ekrana bakıyor olması durumunda bildirimler sessize alınacak. Ekrana bakıldığını algılayan sensörlerin telefona yerleştirileceği haberinin doğru çıkma ihtimali oldukça yüksek gibi görünüyor. Bildirimlerin seslerinin kapatılması teknolojisi daha önce başka bir akıllı telefonda kullanılmamıştı. Gelecek aylarda üretilecek olan bu telefonu almak isteyenlerin sayısında artış olması da bekleniyor.


Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2017, 03:09

Andronova