LG, L Serisine Knock Özelliğini Getirmeye Hazırlanıyor!

Andronova

LG G2‘de üst sınıf bir donanıma yer veren LG halihazırda 2 milyon satış rakamına aşan amiral gemisinde yazılım tarafında da önemli gelişmelere yer verdi. Akıllı ekran, akıllı video, kilit ekranda QuickMemo not alma uygulamasının açılması, ana ekranlar arası hızlı geçiş, kolay ekran görüntüsü alma, ön dokunmatik tuşların yerlerinin değiştirilmesi ve KnockOn gibi özellikler LG G2 öne çıkan yazılımsal işlevlerin bazıları olmuştu.

Güç butonu ve ses açma/kapama tuşlarının arka bölüme konumlandırılması ile bu anlamda farklı bir kullanım deneyimi sunan telefonda özellikle KnockOn (şimdiki ismiyle Knock) bir hayli beğeni kazandı.  Kilit açma/kapatma işlevi de gören güç butonunun arka bölümde yer alması sebebiyle ekrana çift dokunarak telefonu aktif duruma getiren Knock özelliği benzer işlemle yine aktif durumdaki telefonu pasif hale getiriyor.

Şu an için LG G2, G Pad 8.3, LG GX ve LG G Flex modellerinde yer alan özellik LG tarafından yapılan açıklama göre önümüzdeki dönem sağlanacak güncellemelerle 2. nesil L serisi telefonlara da sunulacak. Knock özelliğin yer aldığı güncellemelerin dağıtımına 2014 yılından itibaren başlanması bekleniyor.

Knock’un nasıl çalıştığını alt bölümde yer alan videodan görebilirsiniz.

MyYgmHMrULk” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: blog.gsmarena.com

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir