LG ve HTC, Google’ın Yanında Apple ile Patent Savaşında Samsung’a Destek Verecek!

Teknoloji ilerliyor, ürünler çoğaldı ve üreticilerin pazardaki payları iyice bölündü. Bunun sonucunda daha sert geçen rekabet şartlarında en çok kullanılan koz ise patentler.

Andronova

Akıllı telefonların devleri arasında geçen patent savaşlarını artık bilmeyenimiz yoktur. Google, Apple, Samsung, Microsoft, HTC, LG, Blackberry vs. vs. gibi uzun bir liste sıralayabiliriz bu savaşa dahil olan firmalardan. Google’ın Apple ile arasındaki savaşa istinaden Motorola’yı bile (patentleri için) satın alması durumun ciddiyetini anlatıyordur.

Son zamanlarda Apple’a karşı Google’ın aldığı patentleri Android üreticileriyle paylaştığını biliyorduk. Samsung ise son zamanlarda Apple ile aralarında geçen rekabette yardıma ihtiyaç duyuyor. Google’ın Android üreticilerini bir araya getirerek rakiplerle savaşına bir boyut daha katıldı.

LG ve HTC’de Google’ın yanında yer alarak Samsung’un Apple’a karşı patent savaşında Samsung’a destek olmaya karar verdiler. Bu birleşme sayesinde Android üreticileri teknolojilerini yani diğer tabirle güçlerini birleştirerek tek adeta “Voltranı” oluşturuyorlar. Bu sayede hem rakiplerinin gözü korkacak hem de ellerindeki şansı azaltacaklar.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.