Maalesef YouTube durdu Android tablet hatası

Android tablette maalesef YouTube durdu nedir ne demek istiyor sizce? Bu hatanın kaynağı yazılımsal olabilir. Bazen maalesef YouTube durduruldu sorunu şeklinde de çıkabiliyor.

Andronova

Telefonda maalesef YouTube durdu ya da tablette maalesef YouTube durdur hatası genel Android cihazlarda görülmekte. Tablet, telefon, Android TV Box ve Smart TV televizyonlarda muhakkak karşılaşmışsınızdır. Bazılar pek az karşılaşırken bazıları da hemen hemen her gün karşılaşmakta. Maalesef durdu nedir ve maalesef YouTube durduruldu çözümü nedir elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağız.

Tablette maalesef YouTube durdu hatası

Bu hata çoğunlukla Çin malı denen yani kalitesi düşük olan tabletlerde görülmekte. Kullandıkları donanım yetersiz olduklarından kullanılan yazılım sorunlu olabiliyor. Bazende satan yerin attığı ROM kaynaklı bu tarz hatalar çıkabiliyor. maalesef Google Play durdu veya maalesef Facebook durdu gibi hatalar görülmekte. 

Gelelim diğer bir nedene kullanıcının kendisinin attığı bir ROM kaynaklı sorun. Tabletin sürümü eski ve güncelleme olmadığından internetten bulduğu bir ROM’ u atarak çalıştırması. Buna benzer bir durumda General Mobile tabletlerde vardı.Okullarda dağıtılan tabletlerde görülmüştü. Fatih projesinde dağıtılan tabletlerde güvenlik gereği çoğu seçenek erişime engelliydi. Özel yazılıma sahip olan tabletteki güvenliği kırmak için bazı adımlar uygulanıyordu. İşte bu cihazlarda da bu uyarı alınmakta.

Maalesef YouTube durdu Android tablet hatası

Android telefonda maalesef YouTube durdu hatası

Bunun sık görüldüğü telefonlar replika Çin malı telefonlardır. Kullandıkları yazılımlarda sık görülmekte. Eskiden neredeyse bu sorunun olmadığı replika telefon yok gibiydi. Orjinal telefonlarda örnek LG, Samsung, Huawei, Zenfoni, Sony gibi telefonlarda az da olsa bu uyarıyla karşılaşılmakta. 

Maalesef YouTube durdu çözümü

  • Cihazın marka ve modelini bilmediğimden genel olarak adımları anlatacağız. Sorunu devam eden yazabilir.
  • Uygulama hatası alan uygulamanın ön belleğini temizleyin. Deneyin sonra olmazda güncellemeyi kaldır yapınız. Yani uygulamalardan YouTube girip daha önce yapılan son güncellemesini kaldırıp deneyiniz.
  • Hata alınan uygulamayı kaldırın ve cihazı bir ön bellek temizleyici uygulamayla temizleyip sonra tekrar uygulamayı yükleyin.
  • Cihazda yüklü olan uygulamalarla sorun yaşayabilir. Bir uygulama sorun çıkarabilir. Bunu tespit etmek için uygulamaları kaldırmanız gerekebilir.
  • Tablette virüs olabilir. Virüs buna benzer hatalara neden olabiliyor.
  • Yazılım kaynaklıysa ilk işlem fabrika ayarlarına döndürmek. Sonrasında varsa birde hard reset ile deneyin.
  • Sıfırdan yazılım atılması. Bu işlemde bilgisayardan ROM atacaksanız bilgisayarda virüs olmadığından emin olunuz.


Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2018, 05:18

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.