Microsoft, Çoğu Mobil Bölümünden 7800 İşçi Çıkaracağını Söyledi!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Yazılım devi Microsoft, Nokia‘yı satın almasının ardından, istediğini elde edemedi ve şimdi çoğu mobil bölümü olmak üzere 7800 elemanını işten çıkaracağını söyledi.

Andronova

Nokia‘yı 7.6 milyar dolarlık bir paraya satın alan Microsoft, bu hamlesiyle mobil cihaz pazarına giriş yaptı. Ancak bu hamlesi Microsoft‘a ek olarak eleman gideri ekledi. Bu durumda son 12 ay içerisinde toplam 18000 eleman çıkarmış oluyor.

Windows 10

Mobil pazarında kararlı olduğunu söyleyen Microsoft, akıllı telefon konusunda oldukça ciddi olduğu ve yeni Windows 10 ile amaçlarına ulaşacaklarını belirtiyor.

29 Temmuz‘da resmi olarak yayınlanacak olan yeni Windows 10 sürümünün, önümüzdeki dönemde akıllı telefonlarda daha çok yer alması muhtemel. Peki bu Microsoft‘un mobil cihaz pazarında istediği oranlara ulaşmasını sağlar mı, hep birlikte göreceğiz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın