Microsoft, Skype İçin Web Versiyonunu Açıyor!

2011 yılında 8,5 milyar dolara Microsoft tarafından satın alınan ve sonrasında MSN Messenger ile birleştirilen, gelmiş geçmiş en popüler VOIP görüşme servisi Skype, gelişimine web kullanıcılarını da dahil ederek devam ediyor.

Andronova

Bu zamana kadar bilgisayarlara ve telefonlara yüklenen uygulaması aracılığıyla görüşme ve konuşma imkanı olan Skype, bundan sonra Windows’ta Internet Explorer, Chrome, ve Firefox, OS X’te Safari 6.0 ve üstü versiyonlarda doğrudan internet tarayıcısı üzerinden erişim imkanına sahip oluyor.

Skype’ın web versiyonunu kullanabilmek için ek bir plugin yüklemek gerekecek. Ancak Microsoft kısa süre içerisinde bu gereksinimin de ortadan kalkacağını söylüyor.

Beta yayınına başlamadan önce bazı hataların giderildiği Skype web versiyonu, önümüzdeki aylarda beta sürümü için davetiye gönderimine başlayacak. Bazı skype kullanıcılarının şimdiden davetiye aldığı skype web sürümü için, skype’ın resmi sitesine giriş yapmanız yeterli olacak.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.