Mobil klima nedir hangi klima kullanılmalı?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Mobil klima ne demek biliyor musunuz veya böyle bir klima nedir biliyor musunuz? Portatif klima olarak geçen bu klimalar çocuk odası, oturma odası ve çalışma odalarına etkili.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Bu aralar aşırı sıcaklardan dolayı çoğunun baktığı veya bir göz atıp geçtiği klimalar için sizin öneriniz ne olurdu? 

Bu konuda çokça araştırma yapanlardanım. Alacağınız klima duvar tipi dediğimiz duvara sabit olan ve sadece o oda da kullanılan klima sizce gerçekten cazip mi?

Mutfak, çocuk odası, oturma odası veya çalışma odası gibi kullanım alanlarında en iyisi mobil klima iyi olmaz mı?

Mobil klima ne demek

Mobil klima, taşınabilir klima olarak adlandırılır. İstediğiniz bir kullanım alanında fazlasıyla randıman alınacak klima tiplerinden biridir. En iyi yanı taşınabilir olması. Bir odaya bağımlı kalmadan sizinle birlikte hareket edebilir olması gerçekten önemli bir etken. 

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Kullanım alanınız orta veya küçük ise belkide bu klima tipi bile fazlasıyla kullanıma sahip olacak. Her bütçeye göre tercih edeceğiniz klima tiplerini kesinlikle incelemenizi öneririz. Ufo tarzi bir kaliteli vantilatör bile bazı alanlarda çok iş görebiliyor.

Mobil klima nedir hangi klima kullanılmalı?

Taşınabilir mobil klimalar

Portatif klima olarak da adlandırılan bu klimaların kendi içerisinde sınıfları bulunmakta. Klimanın markasından sonra en önemli etken BTU değeri oluyor. Bizim önerimiz 9000 altında bir mobil klima alınmaması. 10000 BTU, 12000 BTU ve 14000 BTU gibi çeşitliliğe sahip.

Mobil klimalar portatif oluşu ilgi çekici olsa da en olumsuz yanı sıcak tahliye hava hortumuyla kullanılması gerekliliği. Bu hortumu bir cam veya hava çıkışı olan bir delikte kullanılması gerekiyor. Hortumu dışarıyla temas halinde olması gerekiyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Alacağınız klima ne olursa olsun muhakkak servis ağı geniş ve parça sorunu olmayan bir markanın ürünü olsun. Sonuçta bu ürünlerin bir bakımı ve arızalandığında parça ihtiyacının karşılanması gerekiyor. Klima almadan önce bulunduğunuz ilde yetkili teknik servis olup olmadığını araştırarak kararınızı vermenizi de öneririz.

Mobil klima fiyatları 1000 – 2000 TL arası öneri listemizde.

Mobil klima ne demek

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir