Mobil Odin ile Android ROM yazılım yüklemek

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Mobil Odin, LG olsun Huawei olsun ve Samsung gibi telefonlara manuel ROM atmak için kullanılabilecek bir uygulama hakkında bilgi vermek istedik. Xiaomi içinde tercih edilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

HTC, LG ve Samsung gibi üreticilerin Windows Mobile ile Android mobil işletim sistemli cihazları için yazılımsal çalışmalarda bulunan geliştirici Chainfire, Samsung’un Android cihazlarıyla alakalı yeni uygulamasını Android Market‘te yayınladı.

Samsung tarafından telefon ve tablet bilgisayarlara yazılım yüklemek için kullanılan Odin ile aynı işleve sahip olan bu uygulama sayesinde, bilgisayarınızı kullanmadan direk Samsung marka cihazınızdan yazılım yükleme işlemlerini gerçekleştirebileceksiniz. 

ROM atma programı olarak tercih edilen yazılımlardan biri olan Mobil Odin fazlası ile işinizi görebilir.

Mobil Odin Android ROM yükleme

Uygulamayı kullanabilmek için cihazınızın Root erişimine sahip olması gerekiyor. Tam versiyonu Mobile Odin ile Firmware, Kernel, Modem ya da EFS gibi birçok türde dosyayı kolaylıkla yükleyebilirsiniz. Üstelik EverRoot özelliği sayesinde, yüklediğiniz her yazılımdan sonra cihazınızı Root’lamakla uğraşmıyorsunuz, bunu sizin için uygulama gerçekleştiriyor.

  • Mobile Odin’in Android Market’te yayınlanmayacak olan ücretsiz bir versiyonu da bulunuyor.
  • Mobile Odin’in edindikten sonra uygulamanın çalışabilmesi için cihazınıza uygun Kernel dosyası internetten indirilerek yükleniyor.
  • Ücretsiz sürümde bunu kendiniz yapmanız gerekiyor.
  • Uygulamanın bilgisayara olan ihtiyacı gidermesinin yanı sıra, cihazların garanti kapsamından çıkmasına sebep olan Odin Modundaki sayacın sıfırlanması zorunluluğunu da gideriyor. Yani Mobile Odin ile yüklemelerde cihazınızın garantisi bozulmuyor.

Mobile Odin’in Lite sürümüne ve uygulamanın çalışması için gerekli Root erişim rehberleri ile Kernel dosyalarına forumdan ulaşabilirsiniz. Mobile Odin Pro Google Play Store sayfasından indirebilirsiniz. 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Mobil Odin ile Android ROM yazılım yüklemek

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak