“Moto X” Resmi Olarak Doğrulanırken, Telefona Dair Birçok Detay Açıklığa Kavuştu

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinden başlayarak neredeyse 8-9 aylık bir süreçte sürekli gündemde kalmayı başaran ve geçtiğimiz günlerde Google’ın vazgeçtiği denilen “Motorola X” ya da başka bir deyişle” X Phone” cephesinden ilk defa resmi bilgiler geldi.

Andronova

AllThingsD D11 konferansına katılan Motorola CEO’su Dennis Woodside, telefon hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Woodside sadece telefonun varlığını teyit etmekle kalmadı, telefonun adından, lansman tarihinden ve diğer birkaç detaydan da ayrıntıları gözler önüne serdi.

İlk değerlendirmelerinde Google CEO’su Larry Page ile fikir alışverişinde bulunduklarını ve hedeflerinin Motorola’yı yenilikçi köklerine geri döndürmek olduğunu belirten Woodside, telefonun isminin Moto X olduğunu açıklarken; en geç yaz sonuna kadar telefonun bütçe dostu bir fiyattan satışa sunulacağının müjdesini verdi.

İlk olarak Amerika’da satışa sunulacak telefonu özel kılan bir diğer detay ise, ülke sınırları içerisinde oluşturulacak ilk yerli telefon olma özelliğini gösterecek olmasıdır. Bir dönem Nokia telefonları üreten Texas eyaletinde bulunan tesiste üretimi gerçekleştirilecek telefon için tedarikin %70’lik bölümü Amerika’dan sağlanacak. OLED ekranı Güney Kore’den temin edeceklerini bildiren CEO, telefonlarda kullanılacak işlemci biriminin adresi içinse Tayvan’ı gösterdi.

Telefona dair detayları açıklığa kavuşturmaya devam eden Woodside, daha önce Androidandme kaynakları tarafından dile getirilen “ X Phone bazı zeka özelliklerine (Akıllı eylemler) sahip olacak” iddiasını doğrular nitelikte açıklamalarda bulundu. Moto X piyasadaki diğer telefonlardan ayırt eden özelliklerin başında eşsiz sensörleri gelecek. Telefon elinizde ya da cebinizde olduğunuzu anlayacak; bir resim çekmek istediğinizi algılayarak kamerayı size otomatik olarak aktif hale getirecek.

Moto X’in Google’ın kontrol mekanizması dışında geliştirilen bir ürün olduğunun altını çizen Woodside, yine de geliştirme aşamasında telefonu Google CEO’su Larry Page ve Android takımın başındaki Sundar Pichai’ye gösterdiklerini bildirdi. Moto X’in kesinlikle bir Nexus telefonu olmadığını ve stok Android ile çalışmayacağı da yapılan değerlendirmeler arasında yer buldu.

Son olarak çıkış tarihine değinecek olursak; konferans esnasında “Ekim ayı” dendi ancak daha sonra yapılan basın açıklamasında yaz döneminde satışa sunulacağını bilgisine ulaşıldı. Daha önce kullanıcıların beğenisine sunulan Maxx modellerinde olduğu gibi Moto X’te de pil noktasında gelişmeler yaşandığına dikkat çeken Woodside, telefonun sahip olduğu tasarım hakkında ise ipucu vermedi.

İlerleyen günlerde Moto X hakkında daha fazla detay sahip olacağımızı umuyoruz. Gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz. Moto X olduğu iddia edilen bir konsept çalışmasına aşağıdan göz atabilirsiniz.

media 16877

kaynak: androidandme

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın