Microsoft Edge açılmıyor sıfırlama

Microsoft Edge ve internet explorer açılmıyor veya beyaz ekranda kalıyorsa, bazende arama yapılmıyor aynı ekranda kalıyor ve donma sorunu oluşuyorsa tarayıcıyı sıfırlamanız gerekebilir.

Microsoft Edge açılmıyor sıfırlama

Tarayıcıların genelinde yavaşlama veya donma sorunları görülebiliyor. Buna neden olanların en önemlisi virüs bulaşması oluyor. Sonrasında güncelleme uyumsuzluğu gelebiliyor.

Microsoft şirketinin Windows 10 sürümü ile kullanıma açtığı Microsoft Edge internet yarayıcısı ilk kullanım ile beraber farklı sorunlar vermeye başladı. Microsoft Edge internet tarayıcısı hızı ile ön plana çıkmış olsa da alışık olduğumuz internet tarayıcılarındaki entegre edilmiş uygulamaları kabul etmiyor olması en başlıca sorun olarak kullanıcılarını rahatsız etti.

Yapılan güncellemeler: Microsoft şirketi Microsoft Edge kullanıcıları tarafından yapılan yorum ve eleştirileri dikkate alarak gerekli olan güncellemeleri zaman içinde yapmaktadır. Yapılan son güncelleme ile birlikte birçok sorun giderilmiş olum en çok kullanılan internet tarayıcıları ile aynı seviyeye gelmeyi başarmıştır.

Tarayıcı geçmişini temizlemeyi unutmayın. Microsoft Edge geçmişini temizleme adımları aşağıda...

Microsoft Edge açılmıyor sıfırlama

geçmişi temizleme

Microsoft Edge sıfırlama nasıl yapılır?

Microsoft Edge için kullanıcıların en çok kullandığı sıfırlama seçeneği bulunmamaktadır. Sıfırlama seçeneği ile karşılaşılan problemler giderilerek ilk kurulumdaki gibi kullanılmaya başlanabilirdi. Diğer internet tarayıcılarında olan bu özellik Microsoft Edge tarayıcısında farklı yoldan yapılmaktadır.

Bir klasör üzerinden dosya gezgini açılarak gizli öğeleri göster seçeneği aktif edilir. Microsoft Edge’nin kurulu olduğu yerdeki MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe dosyası silinir. 
Windows Power Shell uygulaması yönetici olarak çalıştırılarak gerekli olan kod girilir. Daha sonra işlemler bir kaç dakika devam edecektir. Microsoft Edge bu işlemler sırasında açılıp kapanacaktır. İşlemler bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Açılan Microsoft Edge sayfası ilk kurulum gibi olacak ve sıfırlanmış olarak kullanabileceksiniz. Yeni güncellemeler ile önümüzdeki günlerde sıfırlama seçeneğinin getirilmesi beklenmektedir.

Windows 10 tarayıcı sıfırlama nasıl yapılır? Denetim masasından yüklü güncellemeleri kontrol ediniz. Tarayıcı güncellemesi varsa kaldırınız. Birde Windows özelliklerini aç kapattan tarayıcı işaretini kaldırıp tamam yapıp sonra tekrar işaretleyip onaylayınız.
 

Microsoft Edge sıfırlama nasıl yapılır?internet explorer sıfırlama nasıl yapılır?tarayıcı sıfırlamawindows 10 Microsoft Edge sıfırlama

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2018, 12:13
YORUM EKLE
YORUMLAR