Windows 10 kullanıcı adı değiştirme

Microsoft' un Windows 10 sisteminde bilgisayar kullanıcı adını değiştirme nasıl yapılır resimli anlatımımız ile kolay yoldan isim değiştirme işlemini yapacaksınız.

Windows 10 kullanıcı adı değiştirme
müşteri hizmetleri

Sahip olduğu bilgisayara kullanıcı adı ekleyen kişilerin bazıları sonradan bu adı değiştirmek istiyor. Kullanıcı adını değiştirmek isteyen kişilerin bilmesi gereken ilk şey kullanıcı adı ile bilgisayar adı kavramlarının farklı olduğudur. Aşağıda verdiğimiz yöntemle aynı zamanda Windows kullanıcısını ister standart hesap isterse yönetici hesap olarak değiştirebilirsiniz. Tabi işlem yapacak kişinin Administratör yetkisi olması gerekiyor.

Bilgisayar üzerinden kullanıcıya özel olarak tanımlanan isme kullanıcı adı denilir. Bilgisayar adı ise kullanıcıdan kullanıcıya farklı isimlerle anılmaz, tek bir isimle anılır. Birçok kullanıcı adı bulunabilirken sadece bir tane bilgisayar adı mevcuttur.

Windows 10 kullanıcı adı sorunu

Kullanıcı adını değiştirmek evet mümkündür. Bunu yapmak için Windows 10 kullanıcıları Başlat menüsüne tıklayarak denetim masasını açmalıdırlar. Ardından Kullanıcı Hesapları sekmesini tıklayarak Tekrar Kullanıcı hesaplarına tıklamalıdırlar. Karşılarına çıkan menüde hesap adını değiştirmeniz gerektiğini belirten yere ya da başkasının hesap adını değiştirmek istiyorsanız başka bir hesabı yönetin yazan yere tıklanarak hesap adı değiştirilebilir.

Windows 10 kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır?

Windows 10 kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır? Kullanıcı adını değiştirmek isteyen Windows 10 kullanıcıları şu yolları takip ederek de bu isteğini gerçekleştirebilir. Başlat + R tuşlarına basarak çalıştır penceresinin açılmasını sağlamalısınız. Ardından çıkan kısma “netplwiz” yazılıp tamam seçeneğine basmalısın. Bir sonraki adımda ise Kullanıcı hesapları penceresinden özellikler butonuna tıklanmalıdır. Yeni kullanıcı adı gerekli kısımlara yazılarak uygula butonuna tıklanmalıdır.

Bu işlemler tamamlandıktan sonra kullanıcılar yeni kullanıcı adıyla sisteme giriş yapabilir. Ancak bunun için bilgisayarın yeniden başlatılması gerekiyor. Bilgisayarı resetledikten sonra yeni kullanıcı adı aktif hale gelir.

Windows 10 kullanıcı adı değiştirmeWindows 10 kullanıcı adı nasıl değiştirilir?Windows 10 kullanıcı adı değiştirme

Windows 10 yeni kullanıcı açma

Başlattan ayarlar / hesaplar / e-posta ve uygulama hesapları bölümünden yeni kullanıcı ekleyebilirsiniz.

Ekleme sırasında yetkilendirme hatası alırsanız, yönetici erişiminizde kısıtlama olduğu anlamına geliyor demektir. Birde işlem yaparken farklı modda deneyebilirsiniz.

Windows 10 yeni kullanıcı açma

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 21:43
müşteri hizmetleri