Sahte telefon numarası ile arama yapma

Sahte numara ile arama nasıl yapılıyor şeklinde merak edenler olduğu gibi rahatsız olduğu için öğrenmek isteyenlerde oluyor. Yöntem olarak çoklu seçenekler yer alıyor.

Sahte telefon numarası ile arama yapma
müşteri hizmetleri

Fake numara kullanılmak istendiği zaman ve arama yapılacak olan bireye numaranın gitmesi istenmediği zaman; bu şekilde aramalar yapılabilir. Bu durumlara ek olarak, uzun süreli olarak yapılacak olan toplantılardan çıkılmak istendiğinde, acil bir arama varmış gibi de sahte numara araması ayarlanabilir. Bunun için, arama yapılırken nelerin gerekli olduğu bilinmelidir.

Sahte numara ile arama yapılırken nelere ihtiyaç duyulur?

Bu şekilde yapılacak olan aramalarda, gereken birtakım malzemeler vardır. Temin edilmesi halinde arama işlemleri hemen başlatılabilir.

Bu gerekenler şöyledir:

  • Bu özelliklerine uygun olan ve akıllı olarak ifade edilen cep telefonu
  • Arama özelliğinin ne kadar zaman içerisinde olması gerektiğine dair bir süre
  • Arama esnasında isim alanına yazılmak üzere kişi adı gibi gerekenler temin edilir. Daha sonra işlem yapılabilir.

Sahte numara ile arama yapımı

Arama yapılmak istendiği zaman, ilk olarak kullanılan cihazın ayarlar kısmına giriş yapılır. Bu alan üzerinden, arama ayarları ve o alandan da sahte arama seçenekleri tercih edilir. Sahte aramanın içerisinde; aramanın ne kadar zaman sonra yapılacağı, kaç kez tekrar edeceği, ne kadar süre boyunca cihazın çalacağı gibi kısımlar ayarlanır. Daha sonra bir isim ataması da yapılır ve sahte arama onaylanır. Bu aşamadan sonra, belirtilen süre geldiği zaman arama olacaktır.

Sahte arama uygulamaları deneyenler oluyor. Eskiden çok işe yarayan program ve web siteleri vardı. Girdiğiniz numarayı arayabilir veya mesaj atabiliyordunuz. Yurt dışı üzerinden yapılan işlemlerdi. Daha çok Voip yönteminin kullanıldığını belirtelim.

Yeni nesil telefonlarda bu tarz gelen aramaların kara liste şeklinde algılanarak otomatik uyarı ile kişiye bildirildiği oluyor. Örnek Samsung'un kendi yazılımı, Turkcell' in upcall adlı uygulaması ve dahası otomatik arayanın sorunlu olduğunu belirtebiliyor.

Sahte telefon numarası ile arama yapma