Nexus 4’e Oppo Find 5 ColorOS Arayüzü Port Edildi [Yükleme Talimatı]

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Android ekosisteminde bir üretici tarafından hazırlanan yazılımın (ROM’un) farklı bir üreticiye ait modele uyarlandığını defalarca gördük. Kimi çalışmalar tam anlamıyla sonuç verirken, kimileri ise yarıda kalan projelerden öteye gitmedi. Son olarak Nexus 5’e HTC One M8’de yer alan Sense 6.0’ın port edildiğini görmüştük.

teknik destek

XDA Forum geliştiricileri bu defa Oppo Find 5’te yer alan ColorOS arayüzünü Nexus 4’e uyarlamayı başardı ve kullanıcı yorumlarından anlaşıldığı kadarıyla arayüz Nexus 4’te mükemmel ve hatasız bir kullanım deneyimi sunuyor. ColorOS’un Nexus 4’te bu denli uyumlu çalışmasında Oppo Find 5 ve Nexus 4’teki donanımların aynı olmasının önemli bir etkisi var.

Nexus 4’ün arayüzünden sıkıldınız ve telefonunuzda farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız alt bölümde yer alan yükleme talimatını izleyerek Nexus 4’e ColorOS arayüzünü yükleyebilirsiniz.

Yükleme talimatı öncesi alt bölümde gerekli olan yazılım dosyalarını indirin.

ROM indirme linki;

//www.mediafire.com/download/9b…by-vovaftw.zip

Google uygulamaları indirme linki;

//goo.im/gapps/gapps-jb-20130812-signed.zip

Not: ROM’u Nexus 4’e yükleyebilmek için telefonunuzda özel bir Recovery modunun olması gerekiyor.

 [Yükleme Talimatı]

1. Adım: Her ihtimale karşı verilerinizi mevcut ROM’unuzu yedeklemeyi unutmayın. Yukarıda indirme linkleri verilen dosyaları indirin ve Nexus 4 telefonunuzun depolama birimine gönderin.

2. Adım: Nexus 4’ü kapatın. Ses kısma ve güç butonuna aynı anda basarak telefonu Recovery modda açın.

3. Adım: Wipe data/factory reset, wipe cache, wipe dalvik cache ile ROM öncesi temizlik yapın.

4. Adım: Daha sonra Recovery menüsünde önce “install zip from sd card” sonra “choose zip from sd card” bölümüne giriş yapın. Burada indirdiğimiz ROM dosyaları karşımıza çıkacaktır.

5. Adım: Öncelik ROM dosyasını daha sonra ise Google uygulamalarını sırasıyla flaşlayın.

Not: İlk açılış normalden uzun sürebilir. Eğer Wi-Fi sorunu yaşarsanız Android 4.2.2 radyo ya da stok Android 4.2.2 flaşlayın. Son olarak yükleyen arkadaşlar Türkçe dil desteği olup olmadığını yorumlar kısmından belirtirse seviniriz 🙂

Alt bölümden ekran görüntülerine göz atabilirsiniz.

1

2

4

56

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!