Nexus 5’in Fiyatı Netleşiyor: Ön Sipariş Süreci Başladı!

blank

Merakla beklenen LG-Google yapımı Nexus 5’in resmiyet kazanmasına artık sayılı günler kaldı. Tasarım ve teknik özellikleri büyük ölçüde netleşen telefon bir süre önce Google Play Store’da listelenmiş ve 16GB’lik versiyon için 349 dolarlık bir fiyat ön görülmüştü.

teknik destek

Google Play Store’un satış bölümü henüz ülkemizde aktif olmadığı için bizi asıl ilgilendiren telefonun perakende ya da online alışveriş sitelerindeki fiyatı olacak. Birkaç gün içerisinde tanıtılması beklenen Nexus 5, dünyanın en büyük satış platformlarından biri olan eBAY’da ön siparişe açıldı. Cihazın 32GB’lik versiyon için belirlenen fiyat ise 650 dolar olarak belirlendi. Ülkemiz para birimine çevirdiğimizde ise 1.275 liralık bir fiyat karşımıza çıkıyor.

Nexus 5’in ülkemiz fiyatını kabaca hesap edecek olursak; önemli bir başarı kaydeden ve tanıtıldığı döneme göre önemli teknik özellikler barındıran Nexus 4 ülkemize 1.400 liradan giriş yapmıştı. 32GB’lik versiyon ilk aşamada ülkemizde satışa sunulur mu bilinmez, ancak 16GB’lik modelin 1500 lira seviyesinde satışa sunulması bekleniyor. Zira Nexus 5, LG G2 temeline dayandırılarak oluşturuldu (kamera, batarya konusunda kısıtlamalar olacak) ve LG G2’nin 16GB’lik versiyonu ülkemize 1.600 liradan giriş yapmıştı.

Nexus-5-on-eBay

Nexus 5’in teknik özelliklerinin şu şekilde olması bekleniyor; 2.3GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemci, 4.95-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü IPS ekran, 8MP çözünürlüklü arka kamera, 2.300mAh kapasiteli batarya, 2GB RAM, Android 4.4, 16-32GB depolama seçenekleri, NFC ve kablosuz şarj özelliği.

kaynak: Phandroid

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!