Nexus 6 İle LG G3 Yanyana Görüntülendi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google’ın merakla beklenen yeni telefonu Nexus 6‘nın gerçek fotoğrafları ortaya çıktı. Her sene yeni android sürümü ile beraber tanıtılan Nexus serisi telefonlar üst düzey donanımı ucuz fiyatla birleştirerek hem android geliştiricileri için referans cihaz oluyor hem de saf android deneyimi yaşamak isteyen kullanıcılar için cazip bir seçenek oluyor. Bu seneki Nexus 6’nın Motorola tarafından üretilmesi bekleniyor. Geçen gün yaptığımız haberde tasarımı sızan telefonun LG G3 ile yanyana ilk fotoğrafı ortaya çıktı.

Shamu kod adlı telefonun 6 inç boyutunda bir phablet olması bekleniyordu. Sızan görüntülere göre Moto X (2014) tasarımını referans alan telefon 5.5 inç boyutundaki LG G3’ün yanında oldukça büyük duruyor. Phablet akımına Google’ın da girmesiyle rekabetin iyice kızışması bekleniyor. Telefonun büyük ihtimalle Qualcomm Snapdragon 805 işlemci, 3 GB RAM, 5.92 inç 2560×1440 çözünürlükte 498 ppi ekran ve 32 GB hafızaya sahip olacak. Cihazda mikro sd kart desteğinin ise olması beklenmiyor. 13 MP 4K video çekebilen bir lens ile gelmesi beklenen   Nexus 6’da 3200 mAh büyüklüğünde batarya kullanması öngörülüyor. Telefonun dün yayınlanan diğer fotoğrafında ise hakkında kısmı gözüküyor. Android L sürümünü kullandığı gözüken telefonun ön tarafında ise Motorola’nın M logosu göze çarpıyor. Kernel olarak Android tarafından derlenen “[email protected]” sürümü gözüktüğü için fotoğrafın gerçek olma ihtimali artıyor. Yine de telefon ile ilgili tüm özellikler Google’ ın önümüzdeki ay yapacağı Android L tanıtımında belli olacak. Ülkemizde satışa çıkınca Nexus 6 almayı düşünüyor musunuz?

nexus 6

moto-shamu

Kaynak: Droid Life

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!