Optimus G2’de Ekran Boyutu ve Pil Kapasitesi Onaylandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

7 Ağustos’ta Amerika’da düzenlenecek etkinlik kapsamında görücüye çıkması beklenen Optimus G2 cephesinden detaylar gelmeye devam ediyor. Kısa süre önce telefonun tasarımını detaylı olarak gözler önüne seren fotoğraflar ve bir video ortaya çıkarken, teknik özellikler cephesinde de kimi detaylar açıklığa kavuşuyor.

teknik destek

Optimus G’de yer alacak işlemci Güney Koreli üretici tarafından resmi olarak bildirilmişti. 2.3GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 ve Adreno 330 yonga setinden güç alacak telefonda pazara bağlı olarak 2 ya da 3GB RAM bekleniyor.

Optimus G2 modeli için ortaya çıkan iddiaların büyük bölümünde telefon için 5.2-inç ekrana sahip olacağı dillendirildi. Wall Street Journal da LG’nin yakın zamanda resmiyete dökeceği telefona için ele aldığı makalede söz konusu 5.2-inçlik ekranı teyit etti.

Dünyanın önde gelen panel üreticilerinden biri de olan LG’nin geçtiğimiz günlerde Full HD çözünürlüklü en ince paneli tanıttığı herkesin malumu. Gelişmiş Tek Cam-Çözümler (OGS) teknolojisi sunan panel daha iyi bir dokunmatik deneyim sunarken, standart LCD panellere oranla %30 oranında daha ince bir yapı barındırıyor. WSJ tarafından ele alınan raporda 535 nit parlaklık ve 2.3mm çerçeve kalınlığı sunan en ince LCD panelinde sözü geçerken, telefonda yer alacağına dair ise herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak son dönemdeki iddiaların neredeyse bütününde LCD panelin ilk olarak Optimus G2 modelinde kullanılacağı ön görülüyor.

Optimus G2’de netleşen bir diğer detay ise bataryası oldu. Optimus G modelinde 2.100mAh, Optimus G Pro’da ise 3.140mAh kapasiteye yer veren mobil dünyasını üç numaralı ismi, yeni nesil amiral gemisinde ise 2.540mAh kapasiteli bir batarya kullanacak. Optimus G2 bu değerle, HTC One ve Xperia Z’yi geride bırakmaya başarırken, Galaxy S4’te (2.600) yer alan pile yakın bir değer sundu.

Android 4.2.2 işletim sistemi, 32GB dahili depolama birimi ve optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip 13MP çözünürlüklü ana kamera telefonda yer alan öne çıkan diğer teknik özellikleri.

xRtCJmcw-6A” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: PhoneArena, Androidbeat

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!