Reels video indirme uygulaması ile indiremiyorum

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Instagram Reels video indirme uygulaması olarak kullanım yapanların yanı sıra online indirme sitelerinden de yararlananlar bulunabiliyor. Normalde bu sitelerin bir çok sosyal medya ağlarına yer verdiğini söyleyebiliriz. İçeriğimizde indirme işlemlerinde kısa bir bilgilendirme yapacağız ve sonrasında video indiremiyorum sorunlarına yer vereceğiz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Konumuz telif hakkı olmayan içeriklerin indirilmesi içinde uyarı niteliği taşımakta. İzinsiz herhangi bir kullanıcının veya şirketin içeriklerini almanız durumunda suç teşkil ettiğinin uyarısını da yapmak istiyoruz.

İçeriğimizi kullanarak kendi videolarınızın yedeğini de alabilirsiniz.

Reels nasıl video indirilir?

Instagram videolarında indirme programı olarak bilgisayarlara kurulanlardan yararlanılabiliyor. Çok sık kullanılan üç dört programın otomatik şekilde videonun çevresinde indirme seçeneği sunabiliyor.

Telefondan video indirmek isteyenler Google’ un mağaza uygulamasını kullanarak en popüler ve kullanıcı yorumları en uygun olanı tercih etmelerini öneriyoruz.

Android için çok sayıda ücretsiz kullanım imkanı veren uygulamaların olduğunu söyleyebiliriz. Lakin iPhone için bunu söylemek çok doğru olmayacaktır. Genelde ücretli olanlar iş görmekte.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Bazı web sitelerin indirme alanının üst kısmında hangi alandan indirme yapılacağını seçiyorsunuz. Fotoğraf, hikaye, normal videolar, profil ve Reels olarak ayrı ayrı sınıflandırma seçeneği sunuluyor. Örnek resmi aşağıya bırakıyoruz.

instagram Reels video indirme 2
Reels video indirme sitesi

Reels video indiremiyorum sorunu

Instagram Reels video indiremiyorum hatası ekrana gelen kullanıcıların bir çoğunun ya kullandığı yöntemden alakalı ya içerik koruması mevcut ya da çok fazla indirmeye çalışmaktan dolayı engel uygulandığı anlamını taşıyor.

Video inmiyor problemi için başlıca şu nedenlerin incelenmesi gerekiyor:

  • Kullandığınız yöntemi değiştirerek deneyiniz.
  • Windows 10 ya da Windows 11 kullanıcıların uyum sorunu var mı kontrol etmeleri gerekebilir.
  • Tarayıcı ile deneyenler birde uygulama ve programla denemelerini öneriyoruz. Ya da tam tersi.
  • Başka bir video url bağlantısını test adına denemenizi öneriyoruz.
  • Uzun zaman açık kalan sistem ve internet bağlantılarının kapatılıp açılması gerekebiliyor.
  • Kullanılan cihazı ve internetin değiştirilerek denenmesi gerekebilir.
  • Kullanılan sistemin tarihinin yanlış olmasından dolayı indirmeye mani olacak şeyler ekrana gelebilir.
  • Instagram ağında aksaklıklar yaşanabilir. Veya Türkiye’ de oluşan herhangi bir problemde oluşacak sorunlar içinde vpn iş görebilir.

Reels video indiremiyorum hatası alanların sürekli yaptığı herhangi bir şey varsa bununla alakalı aksaklık yaşanma durumu oluşabilir. O gün kullanmadığınız bir telefondan ve belki farklı internetten yararlanmanız gerekebilir.

Ağ içerisinde problem yapayanlar

Sosyal ağların belli kullanım sınırları vardır. Bunların aşılmasında çeşitli uyarılar ekrana gelebilir. İşte yukarıdaki durumlar içinde bu bilgi yeterli olacaktır.

Instagram kişileri takip etme sınırlama sorunu çözümü aslında çok nettir. Bir süre Instagram üzerinden hiçbir etkileşim yapmamak bu sorunu kökünden çözer. Bu etkileşim sadece birilerine takip etme değil birilerini takipten çıkartmak gibi etkileşimleri de kapsar. Yorum yapma, beğeni yapma gibi etkileşimlerin de bu süre içerisinde yapılmamasına özen gösterilmelidir.

2- 3 gün boyunca hiçbir şekilde etkileşim yapmamak Instagram‘ı eski haline geri çevirecektir. Fakat bu hata bildirimi kaldırıldıktan sonra yeniden art arda istek gönderilmemesi de gerekmektedir. Çünkü bununla daha uzun süreli kısıtlamalar yaşanabilir. Bu süre içerisinde hesabı dondurmamak da gerekir. Sadece Instagrama girip ana sayfada gezinmek iyi olacaktır. Bir süre sonra tamamen düzeldiği de gözlemlenir. Bununla birlikte çıkan bildirimi de hata bildir olarak işaretlemek gerekebilir.

instagram Reels video indirme 1
Instagram Reels video indirme uygulaması
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.