Saf Android ile Çalışan Galaxy S4 Sadece Amerika’da Satışa Sunulacak!

Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Google I/O etkinliğinin dikkat çeken tanıtımları arasında yer alan saf Android ile çalışan Galaxy S4 Google Edition, 26 Haziran itibariyle Amerika’da Play Store üzerinden satışa sunulacak. Amerika’nın önde gelen taşıyıcılarından T-Mobile ve AT & T tarafından da satışa sunulacak telefon için belirlenen fiyat ise 649 dolar.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Etkinlik kapsamında telefonun diğer pazarlarda satışı hakkında herhangi bir açıklama yapılmazken, CNET’te karşımıza çıkan bir habere göre Google, şu an için telefonu farklı ülkelerde satışa sunmayı düşünmüyor. Bu durum saf Android deneyimini Galaxy S4’te yaşamak isteyenler arasında hayal kırıklığı yaratmış olabilir; zira telefon birçok kesim tarafında beğenilmiş ve Android’i temsil eden en iyi telefon olarak gösterilmişti. CNET, bu noktada Galaxy S4’ün yarı maliyetini satılan ve yine güçlü donanımı ile öne çıkan Nexus 4’ü beklenti içerisinde olanlara bir teselli aracı olarak öneriyor.

Söz konusu durum önümüzdeki aylarda değişebilir, ama şu anda Google’ın Galaxy S4 Google Edition’ı farklı ülkelerde serbest bırakmak gibi bir planlama içerisinde değil.

SIM kilit yer almayan Galaxy S4 Google Edition’da, telefonun LTE versiyonunda olduğu gibi 1.9GHz frekans hızında çalışan 4 çekirdekli Qualcomm 600 işlemcisinden güç alıyor. 2GB RAM, 16GBdahili depolama birimi, Adreno 320 GPU, TouchWiz Nature yerine stok Android 4.2.2 ve microSD kart desteği telefonda öne çıkan özellikler arasında yer alıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir