Sağ sol AirPod kulaklık çalışmıyor ise sıfırla

Andronova
By Andronova
1 Minimum Okuma

AirPod sağ kulaklık çalışmıyor ya da AirPod sol kulaklık çalışmıyor ise yapılacak ilk işlem başka bir cihazla test veya AirPod sıfırlama işleminin yapılması.

Sponsorlu reklam

AirPod Pro kulaklık çalışmıyorsa kutusuna yerleştirip çıkarıp tekrar test ediyoruz ve duruma göre aşağıdaki adımları uyguluyoruz. Yani bildiğimiz yöntem olan unut seçeneğini kullanacağız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Kulaklığı şarj kutusuna yerleştiriniz ve şarj oluyor mu emin olun. Şarjda sıkıntı yaşayanlar ayrı bir yazımızda yer verdik. AirPods şarj olmuyor ise markanın ilk önerisi sıfırlama oluyor. 

Sponsorlu reklam

AirPod sıfırlama işlemi için:

  • iPhone’ dan Ayarlar alanına giriniz.
  • Bluetooth alanına girniz.
  • Kulaklık adının yanındaki i işaretine dokunun.
  • Aygıtı unut yazanı kullanın.
  • Kulaklğı kutusuna koyun ve kapağını kapatıp 30 sn kadar bekleyiniz.
  • Ayar butonuna basınız.
  • Işık beyaz yanıp sönene kadar basıkı tutunuz.
  • Telefonu yakına koyunuz ve kapağı açın ve tekrardan eşleştirme yapınız.

Bunun dışında başka bir cihazla test edilebilir. Duruma göre şarj bitene kadar bekletip ya da kullanarak sonrasında tekrar aynı işlemleri yapabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Donanımsal bir sorun bulunmuyorsa yazılımla alakalı da olabiliyor. Yazılım atılarak sorun çözümü de sağlanabiliyor. Bunun için yetkili servisinden destek alabilirsiniz veya telefonla destek hizmetinden yararlanınız. İsteyen kendi sitesindeki destek butonuyla ya da uygulamasından destek alabilir. Unutmadan modele gelen yazılım güncellemesi ile sadece bu modele özgü mekansal ses adlı özellik bulunuyor.

Sağ sol AirPod kulaklık çalışmıyor ise sıfırla


Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2020, 15:26

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak