Samsung, 5.8 ve 6.3-inçlik Mega İsimli iki Telefon Hazırlıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Galaxy Note ile büyük ekranlı telefonların öncüsü olan Samsung, Galaxy Mega isimli yeni bir seri başlatmayı planlıyor. Üst seviye telefonlarını Galaxy S ve Note serisinde konumlandıran Güney Koreli üretici, Mega isimli yeni seri içerisinde büyük ekranlı telefonları konumlandıracak. Seride önemli olan bir diğer detay ise bütçe dostu fiyatlar sunacak olmasıdır.

Andronova

Galaxy Fonblet isimli 6-inç seviyesinde bir telefon için son dönemde birçok haber gündeme gelmişti. Son gelen değerlendirmelerden anlaşılıyor ki, Samsung’un bir model yerine iki model üzerinde çalıştığıdır. Cihazlardan ilki 6.3-inçlik bir ekran sahip olacak GT-I9200 olacak. 6.1-inçlik Ascend Mate modelinden daha büyük bir ekrana sahip olduğu kaydedilen cihazın ekran boyutu bir süre Galaxy Note III için dillendirilmişti. Oysa telefonun Mega isimli bir seri içerisinde yer alacak ve Galaxy Note serisinden farklı olarak S-Pen kalem bulundurmayacak. Galaxy S4 aksesuarlarından Game Pad’in 6.3-inçlik cihazlara kadar destek sunması GT-I9200 modelini bir nevi doğruluyor. Telefonun haziran ayı içerisinde resmiyet kazanması bekleniyor.

Söz konusu telefonlardan diğeri ise 5.8-inç ekrana sahip GT-I9152 modelidir. Çift SIM kart desteği sunduğu bildirilen telefonun da henüz diğer teknik detayları netleşmezken, cihazın mayıs ayı içerisinde kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Galaxy S ve Galaxy Note serisiyle sıkı bir kullanıcı kitlesi yakalayan Samsung, söz konusu satış rakamlarına bakıldığında büyük bir başarı elde ettiği görülüyor. Güney Koreli üreticinin Mega isimli yeni seri ile 6-inç segmentini doldurmayı planlarken; serinin kullanıcılar arasında nasıl bir etki oluşturacağını ise ilerleyen dönemlerde göreceğiz.

kaynak: Unwired View

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.