Samsung Akıllı Telefon Pazarının Lideri! (Genel İstatistik)

Andronova
By Andronova
1 Minimum Okuma

Günlük hayatımızın önemli alanında kullandığımız teknoloji harikaları akıllı telefonlar, her geçen gün daha çok kişinin cebine giriyor. Üreticiler, her yıl yeni modellerini duyururken, daha çok satış yapmak için bir taraftan da farklı kampanya ve avantajlarını sunuyorlar.

Sponsorlu reklam

Devasa boyutlarda rekabetin olduğu akıllı telefon pazarında yer alan üreticiler arasında, liderliğe oynayan bir çok firma varken, bunu başaranlar ise bir iki tane.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Son yayınlanan Dünya geneli akıllı telefon pazarı raporlarında, Samsung yine Dünya’nın en büyük akıllı telefon üreticisi oldu.

Sponsorlu reklam

akilli-telefon-raporu-2015

Yayınlanan rapora göre, 2015 yılının son yarısında Samsung %19′luk oranla akıllı telefon pazarının lideri olurken, en yakın rakibi Apple ise %10‘luk oranla ikinci sırayı aldı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Huawei‘in %7 ile üçüncü ve Nokia‘nın ise %6 ile dördüncü sırada yer aldığı raporda, takiben sırasıyla ZTE, Xiaomi, Alcatel, LG, Vivo, Oppo ve Lenovo akıllı telefon pazarının önemli oyuncuları arasında yer aldılar.

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak