Samsung CLX-6260FR renkli lazer yazıcıda makine raporu çıkarma

blank

Samsung CLX-6260FR renkli çok fonksiyonlu lazer yazıcısında makine bilgilerinin raporunu alma işlemleri nasıl yapılır? Yazıcıdan rapor alma nasıl olur?

Samsung firması bir çok ürün gurubunda ürünler piyasaya sürmektedir. Televizyondan beyaz eşyaya, telefondan yazıcıya bir çok farklı ürün samsung tarafından üretilmektedir.  Bu haberimizde Samsung CLX-6260FR renkli lazer yazıcıda makine raporu çıkarma işlemlerinin nasıl yapılacağını yayınlayacağız.

İlk olarak bu soruna çözüm üretimini sunmadan önce Samsung CLX-6260FR mdeol yazıcısının özelliklerini paylaşalım

Samsung CLX-6260FR Özellikleri

Aşağıdaki bölümlerde CLX-6260FR modelin genel tanıtımı yer almaktadır.

Samsung CLX-6260FR Özellikleri

Yazdırma özelliği olarak;

  • Çözünürlüğü 9600 x 600 dpi’ye kadar Etkin Çıktı (600 x 600 x 4 bit)
  • Emülasyon PCL5Ce / PCL6C / PS3 / PDF V1.7 / SPL-C (Samsung Renkli Yazıcı Dili)

Fotokopi özelliği olarak ise;

  • Çözünürlük Optik: 600 x 600 dpi’ye kadar / Gelişmiş: 1 200 x 1 200 dpi’ye kadar Etkili Çıktı
  • Çoklu Kopyalama 1 – 999 Sayfa
  • Çift Yüzlü Kopyalama
  • Kart Kopyalama / N Kat Kopyalama / Kitap Kopyalama / Filigran Kopyalama / Harmanlı Kopyalama

Samsung CLX-6260FR makina raporu alma

Samsung marka CLX-6260FR model yazıcısında genel bilgilere ulaşabilmek yazıcınızın genel durumunu görebilmek için makine raporuna ihtiyaç duyulmaktadır. Buradan ağ bilgileri, toner bilgileri gibi yazıcınızda kullanabileceğiniz önemli bilgileri alabilirsiniz. Örnek olarak ağ yazıcısı olarak kurulum yaptıysanız ip numarasını bu rapordan alarak istediğiniz cihazı yazıcıya bağlayabilirsiniz. Tabiki cihazlarınızla yazıcınız aynı ağda olması gerekmektedir. Şimdi samsung çok fonksiyonlu bir yazıcıdan makina raporu nasıl alınır maddeler halinde yayınlayalım;

  1. Yazıcının üzerinde yer alan LCD ektanda bulunan kontrol panelinde bulunan  Samsung CLX-6260FR  simgesine basınız.
  2. Ardından ise gelen ekrandan Information (Bilgiler) bölümüne ulaşmak için makinanın üzerinde bulunan yukarı/aşağı ok tuşları ile geliniz. Sonra OK tuşuna basınız.
  3. Daha sonra ise bu seçenekler içerisinde yer alan Configuration (Konfigürasyon) yazısını yukarı/aşağı oklar ile seçiniz daha sonra OK yazısına basınız.
  4. Son olarak ise makina bilgilerini almak için Print? (Yazdırılsın mı?)  yazısına onay verdiğinizde makina raporu yazılı olarak sizlere verilecektir.


Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2017, 17:35

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!