Samsung Game Tuner Uygulamasıyla Oyun Grafikleri Ayarlanabilecek!

Samsung, Google Play Store’da oyun severlerin, oyunların grafik ayarlarını yapabilmelerini sağlayan Game Tuner isminde oldukça faydalı bir uygulama yayınladı.

teknik destek

Akıllı telefonların ekranları son dönemde oldukça büyüyerek, genel olarak 5 inç ve üzerine çıktı. Bu durum, oyun grafiklerine de doğrudan etki ederken, bir çok oyun henüz yüksek çözünürlükteki telefonlara uyarlanmadı.

Bir oyunun farklı bir model ve ekran çözünürlüğü için grafik kalitesinin uyarlanması işlemi, çoğu durumda grafiklerin komple yenilenmesi ve değiştirilmesi gibi zorlu bir işlem gerektirdiğinden, kısa sürede 2K ve 4K gibi yüksel çözünürlükleri destekleyen oyunların yayılmasını da beklememek lazım.

İşte tam da bu önemli soruna çözüm olarak Samsung‘un yayınladığı yeni Game Tuner uygulaması, düşük çözünürlükteki oyunların, yüksek çözünürlükteki telefon ekranlarına uyarlanmasına ve yüksek kaliteli oyunların, düşük donanımlı telefonlarda normal çalışmasına olanak sağlayarak, FPS (saniye başı ekran yenileme hızını) ayarlamasına imkan sunuyor.

samsung-game-tuner-goruntu1

Mobil oyuncular için oldukça önemli olan bu grafik ayarları sayesinde, ayrıca GPU yükünü de azalttığı için bataryanın da hızlı tüketilmesinin önüne geçiyor.

Şimdilik Galaxy S6 edge+ ve Galaxy Note 5 modelleri için optimize edilen Game Tuner uygulamasını doğrudan telefonunuza yüklemek için Game Tuner indir bağlantısına veya Google Play Store‘dan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca Samsung’un çok yakında Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modeli için de desteği uygulamaya ekleyeceğini söyleyelim.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir