Siteme yabancı sitelerden sürekli trafik geliyor! Motherboard vice com nedir?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Sitenize anlamsız yerlerden ve sitelerden trafik mi geliyor? Yabancı sitelerden sürekli tarafik mi alıyorsunuz? Sitenize yabancı sitelerden yönlendirme mi yapılıyor? Spam olabilir mi? Hayalı ziyaretçileri engelleme!

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Son günlerde hızla artan sitelere referer saldırıları hız kesmeden devam ediyor. Bu aralar Google Analytics’ e girdiğinizde hemen hemen çoğu zaman karşınıza bilmediğiniz sitelerden anlamsız gelen trafikleri görebilirsiniz. Bu gelen yönlendirmeler sitelerin anasayfasına yapılır. Nedeni ise ya hemen çıkma oranını yükseltmek ya da siteyi spam’ a sokmak

Siteme yabancı sitelerden sürekli trafik geliyor! Motherboard vice com nedir?

Referrer Spam’ ın siteye ne gibi zararları olur? Referrer spam’ ın birden fazla nedenleri vardır. Bunların en büyüğü güvenilir sitelerden elde edilecek backlinklerdir. Bu mümkün mü derseniz evet. Bazı siteler, Google Analytics’ ten alınmış trafik raporlarını yayınlarlar. Bu spam çalışmalarını yapan kişi / kişiler liste içinde webmaster tarafından fark edilmemiş olmayı umarlar. Bir diğer neden ise hedef alınan sitenin hemen çıkma oranını yükseltmek. Google’ nin gözünde gelen kullanıcının sitede fazla vakit geçirmediğine neden olmak. Son neden ise sürekli anasayfaya trafik yönlendirerek spam’ a yol aşmak.

Motherboard vice com spam’ ı engelleme: Google analytics üzerinden filtre oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki ekran görüntüsünü inceleyebilirsiniz. Hem alan adına hemde IP adresi için filtre oluşturmanızı önerirrim. Bunun dışında CPANEL üzerinden IP adresleri engellenebilir. Tabi çok sayıda çözüm yöntemleri de bulunmakta.

Siteye gelen spam trafiği engelleme nasıl yapılır?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Siteme yabancı sitelerden sürekli trafik geliyor! Motherboard vice com nedir?

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir