Sony Honami Uygulamaları Radioactive Adlı Özel ROM ile Xperia Z ve Xperia ZL Modellerine Yüklendi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Yılın ikinci yarısında özellikle Android tarafındaki üreticiler amiral gemi modellerini bir bir duyururken, Sony cephesinde geçtiğimiz gün resmiyet kazanan Xperia Z Ultra, sahip olduğu ekran boyutu itibariyle Japon üreticiyi büyük ekranlı telefonlar segmentinde iddialı bir konuma getirebilir. Tasarım ve teknik özellikler noktasında birçok kesimin takdirini kazanan telefon, Sony’yi mobil dünyasında iddialı bir noktaya getirecektir ancak Japon üreticiyi asıl iddialı bir noktaya getirecek model kuşkusuz Honami kod adlı telefon olacaktır.

teknik destek

4 Temmuz tarihinde Paris’te tanıtılması beklenen telefon henüz görücüye çıkmış değil. 20MP çözünürlüğünde ve 4K video kaydına gerçekleştireceği iddia edilen telefon bu anlamda hem bir ilki temsil edebilir hem de mobil dünyasındaki en iddialı kamera sensörüne sahip telefon olabilir. Telefon, kamera özelliklerinin yanı sıra 2.3GHz frekans hızında çalışan Krait 400 mimarisine sahip dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemci, Adreno 330 grafik birimi ve 2GB RAM’den oluşan güç birimiyle de dikkat çekiyor. Ekran tarafından net bir değerlendirmek yok ancak 5.4-inçlik bir boyut üzerinde duruluyor.

XDA-Geliştiriciler Forumu üyeleri geçtiğimiz günlerde Honami’de yer alan kamera uygulamasını Xperia Z ve Xperia ZL modellerine uyarlayarak önemli bir başarı sağladı. Geliştiriciler şimdi de telefonda yer alan arabirim ve uygulamaları Xperia Z ve ZL modellerine yüklediler. Honami’de yer alması beklenen ve ekran üzerinde 3 uygulamayı aynı anda çalıştırma özelliğinin yanı sıra yeni Xperia arayüzü de ROM’un özellikleri arasında yer alıyor.

Söz konusu ROM’u yüklemek için ForumAndronova.net’i ziyaret edebilir ve açılan konudan yükleme talimatlarına göz atabilirsiniz.

media 2943media 2944media 2945media 2946

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın