Sony Xperia Tablet Z2’nin Özellikleri Sızdırıldı!

Sony’nin geçtiğimiz yıl Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtımını gerçekleştirdiği Xperia Tablet Z’nin devam modeline ilişkin kapsamlı bilgiler mobil dünyasının bir numaralı sızıntı kaynağı Evleaks tarafından ortaya çıkarıldı. Ekran çözünürlüğü, tasarım, işlemci gibi detaylarda Xperia Z akıllı telefon modelini miras alan Xperia Tablet Z  inceliği, şık ve su geçirmez yapısıyla mobil dünyasının en ÇOK dikkat çeken tabletlerinden biri olmayı başarmıştı.

teknik destek

Xperia Tablet Z2’nin özelliklerine baktığımızda ise Xperia Z1’in temel alındığını görüyoruz. Tasarımın değişmesi beklenmezken, tablet 10.1-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü Triluminos ekranla donatılacak. İşlemci tarafında 2.3GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 800’ü  (MSM8974AB) göreceğiz.

Yine su geçirmez bir yapıda ve OmniBalance tasarıma sahip olması beklenen Xperia Tablet Z2 bu yıl üst sınıf akıllı telefonlarda standart haline gelmesi beklenen 3GB RAM’e sahip olacak. Galaxy Note 3, LG G  Pro 2 ve Samsung’un son dönemde duyurduğu üst sınıf bazı tabletlerde 3GB RAM karşımıza çıkmıştı.

Android 4.4 KitKat işletim sistemi ve Sirius (Xperia Z2) adlı akıllı telefonda yer aldığı şekilde yeni nesil Xperia kullanıcı arayüzüyle çalışacak tablette depolama miktarı 16GB olacak. Ancak Sony microsSD kart desteği sayesinde depolama artırıma olanak sağlayacak. 8MP çözünürlüklü arka kamera, 2MP ön kamera, 6.000mAh kapasiteli pil, 6.4mm kalınlık ve su geçirmezlik Xperia Tablet Z2’nin öne çıkan diğer özellikleri olacak. Sony yeni nesil tableti 24 Şubat’ta başlayacak Mobil Dünya Kongresi’nde görücüye çıkaracak.

xperia tablet z2

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir