Sony Xperia Z de Stok Android ile Çalışacak!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google I/O etkinliğinde Galaxy S4 Google Edition’dan birkaç hafta sonra Nexus deneyimi sunan HTC One da kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. 26 Haziran’da ilk olarak Play Store üzerinden satışa sunulacak telefonların ilerleyen haftalarda ise dünya genelinde yaygınlık göstermesi bekleniyor.

Andronova

Android takımının lideri Sundar Pichai, AllThingsD D11 konferansında Nexus deneyimi sunan telefonların tanıtımlarına devam edeceklerinin altını özellikle çizmişti. Galaxy S4 ve HTC One sonrası gözler yılın ilk çeyreğine damga buran Sony Xperia Z’ye çevrildi.

Google I/O Konferansı’nda Android 4.3 ve 32GB’lık Nexus tanıtımı beklenirken, Mountain View merkezli şirket ise şu an tercihini  Nexus deneyimi sunan telefonların tanıtımlarını uygun gördü. AndroidGeeks sitesinde karşımıza çıkan habere göre Google’ın hedefinde bu defa Xperia Z var. Su geçirmez özelliği ile uzun süre gündemde kalan telefon şık tasarımıyla da dikkat çekmekte. İşlemci ve ekran konusunda eleştiriler alan telefonun geçtiğimiz ay 5 milyon satış rakamını geride bıraktığı iddia edilmişti.

Temmuz ayı içerisinde Play Store üzerinden satışa sunulacağı bildirilen telefonun, stok Android ile çalışacak olması aslında bir ilk olmayacak. Sony tarafından AOSP projesine dahil edilen Xperia Z için söz konusu yazılım zaten gelişme aşamasında. “Android Açık Kaynak Projesi” başlatılan telefonun hazır bir şekilde Google tarafından sunulacak versiyonunda, tıpkı diğer Nexus telefon ve tabletlerde olduğu gibi güncellemeler kısa süre içerisinde kullanıcılara ulaşacak.

5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü TFT LCD ekranın yer aldığı telefonda güç birimini 1.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro, Adreno 320 ve 2GB RAM oluşturuyor. IP57 seritifikasına sahip telefon 1 metre derinlikte 30 dakika boyunca su geçirmez özelliğe sahip. 16GB dahili depolama biriminin yer verildiği telefonda aynı zamanda microSD kart desteği ile hafıza artırımına olanak sağlanırken; Galaxy S4 ve HTC One modellerinde olduğu gibi Xperia Z Google Edition’da da kızıl ötesi bağlantı noktası devre dışı bırakılacak.

74_1nB_Z1Hw” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın