Sony’nin Yeni Nesil Akıllı Saati SmartWatch 2, NFC Desteği ile Resmiyet Kazandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Giyilebilir teknolojinin üreticilerin bir hayli ilgisini çektiği şu dönemde Sony daha önce tecrübeli olduğu akıllı saat platformuna bir üye daha kattı. SmartWatch 2, Sony’nin kullanıcılara sunduğu üçüncü akıllı saat olurken, cihaz Android 4.0 ve üzeri tüm akıllı telefonlarla uyumlu şekilde çalışabiliyor.

Andronova

Son dönemde duyurduğu cihazların büyük bölümünde Xperia Z tasarımından izler sunan Sony, yeni nesil akıllı saatinde de Xperia Z’den ilham alıyor. Köşeli yapısı ve alüminyum güç düğmesi akıllara Xperia Z’yi getirirken, SmartWatch 2 sahip olduğu IP57 sertifikası ile aynı zamanda dünyanın su geçirmeyen ilk akıllı saati unvanına sahip.

Daha önceki modellerde olduğu gibi Bluetooth üzerinden herhangi bir Android telefon ya da tablet ile bağlantı sağlayan cihaz, bu sayede gelen aramalar, metin mesajları, Facebook, Twitter, eposta, ajanda kayıtları, harita servisleri, fotoğraf çekme ve müzik çalar gibi akıllı telefonda yer alan birçok detayı eş zamanlı olarak sağlayabiliyor.

Selefinden çok daha hızlı bir işlemciye sahip olan Sony SmartWatch 2 paslanmaz çelikten oluşan 24mm’lik kayışa ve alüminyum gövdeye sahip. Dilerseniz farklı kayış alternatifleri de kullanabilirsiniz. Andorid cihazlarla sağladığı senkronizasyonun yanında akılı bir saat olarak da kullanılan SmartWatch 2’nin pil ömrü ise yaklaşık 4 gün. Cihaz mikro USB ile şarj ediliyor.

Güneş ışığı altında kolay bir okunabilirlik sağlayan akıllı saatte 1.6-inç boyutunda 220 x 176p çözünürlüklü LCD ekran yer alıyor. Android benzeri bir kullanıcı arayüz sunan SmartWatch 2’nin eylül ayından itibaren raflardaki yerini alması bekleniyor. Fiyatlandırma ise henüz net değil.

DoUzM7WYlP0″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: androidOS

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın