Smart TV IP ayarı DNS ayarları nasıl yapılır

banner186

Smart TV IP ayarı DNS ayarları nasıl yapılır? (Samsung, Vestel, Arçelik, Beko, Philips, Sony, Lg, Regal, Seg, Sunny...) Televizyonda DNS ayarları nerede bulunuyor?Kablosuz Wi-Fi internet bağlantısı yapamıyorum?

Smart TV IP ayarı DNS ayarları nasıl yapılır
Müşteri Hizmetleri 26 Kasım 2016 Cumartesi 15:51

banner192

Samsung, Vestel, Arçelik, Beko, Philips, Sony, Lg, Regal, Seg, Sunny ve diğer marka modellerde Smart TV IP DNS ayarları nasıl yapılır? Hangi DNS adresini kullanmalıyım? Kablolu kablosuz Wi-Fi internet bağlantısı yapamıyorum?

Smart tv kablosuz IP dns kurulumu için Menü ye girerek Ağ ayarları seçilir. Bazı aygıtlarda Network Settings yazmaktadır. Burada IP adresi seçilir. IP adresi modemin marka modeline göre değişiklik göstermektedir.

Örnek olarak TP-Link 192.168.1.1. Airties modelinin ise 192.168.2.1. dir. Alt Ağ maskesi 255.255.255.0 olmalıdır. DNS ayarı ise DNS sunucusu 8.8.8.8 eğer ikinci bir kısımda var ise buraya da 8.8.4.4. olarak yazılması gerekir.

Smart TV IP ayarı DNS ayarları nasıl yapılır?

Smart TV IP ayarı DNS ayarları nasıl yapılır

Smart TV IP ayarı DNS ayarları resimli anlatım

Samsung için IP ve DNS ayarı: Ayarları için sırasıyla Menüye girilir. Ağ ‘dan Ağ durumu tercih edilir. Ağ durumundan IP ayarları seçilir. Sonrasında Manuel Girin’i seçerek modemin markasına uygun IP adresi girilir. Alt Ağ maskesi 255.255.255.0 olmalıdır. DNS sucusuna da 4.2.2.1 yazılır.

Vestel için IP ve DNS ayarı: Vestel smart tv modellerinin bazılarında Wifi özelliği bulunmamaktadır. Ağ ismi adı görünmüyorsa kablosuz özelliği olmadığı anlamına gelir. İşlemler sırasıyla Menü – Ayarlar – Ağ Ayarları seçilir. Kablosuz ağları aramak için kumandadan sarı tuşa basılmalıdır. Kablosuz ağ listeden seçilerek tv ağa bağlanır. Ekrana IP adresi gelene kadar beklenir. IP adresi görüldüğünde kurulum tamamlanmıştır.

Arçelik için IP ve DNS ayarı: Ağ ayarları – Manuel – Gelişmiş Seçenekler – IP Adresi – Netmask, Gateway ve DNS bölümünden modern markasına göre IP adresi ve DNS adresi yazılarak işlem tamamlanır.

Philips için IP ve DNS ayarı: Menüden Ağ ayarları oradan Ağ yapılandırma ve Statik IP yapılandırma seçilerek ayarlara ulaşılabilmektedir. LG, Seg , Sonu ve Regal gibi ürünlerde de aynı işlem geçerlidir. Tv öncelikle Ağa bağlanmalı sonrasında modem modeline göre IP adresi girilerek Dns ayarları tamamlanır.

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Melih - 6 ay önce
Lg icin yokmu