İnterneti açtığımda reklam geliyor

banner186

internet sayfası açtığımda ekrana reklam geliyor, Reklam virüsü nasıl temizlenir? Android iPhone reklam virüsü nasıl kaldırılır?

İnterneti açtığımda reklam geliyor
Savaş Taşcıoğlu 27 Ağustos 2016 Cumartesi 01:40

banner192
internet sayfası açtığımda ekrana reklam geliyor, Reklam virüsü nasıl temizlenir? Android iPhone reklam virüsü nasıl kaldırılır? İnternet sayfası reklamları nasıl kaldırılır?

İnternet sayfalarına erişim yaptığımızda sık sık karşılaştığımız problemlerden biri de sürekli reklamların gelmesi. Google Chrome, İnternet Explorer ve Mozilla Firefox gibi tarayıcılara erişim yaptığımızda karşımıza çıkan reklamlar internet kullanımımızı engelliyor. Peki bu reklam virüsleri nasıl temizlenir. Tüm detayları ile haberimizde. www.andronova.net
 

İnternet sayfalarında gelen Reklam Virüsü nasıl temizlenir?


İnternet sayfalarına giriş yaptığımızda sürekli karşımıza çıkan reklamlar yüzünden zaman zaman internet erişimi yapamıyoruz. İnterneti kullanamadığımız gibi reklam virüsleri yüzünden bazen bilgisayarımız dahi kilitleniyor ve kullanım gerçekleştiremiyoruz. 

Reklam virüsleri ile ilgili ilk yapacağımız işlem tarayıcının ayarlarını sıfırlayarak eklentileri kaldırmak olacaktır. Çünkü son yüklediğiniz bir uygulama yüzünden tarayıcı uzantı eklemiş olabilir o yüzden uzantıları kaldırmamız gerekiyor. 

Google Chrome üzerinden Ayarları sıfırlamak için;
Ayarlar>Ayarları Sıfırlayın adımlarını takip edebilirsiniz. 


Reklam virüsleri kaldırma


Google Chrome uzantıları kaldırmak için;
Ayarlar>Uzantılar adımlarını takip edebilirsiniz. 


Chrome uzantıları reklamları kaldırma

Uzantıları kaldırmanıza rağmen hala problem devam ediyorsa son yüklemiş olduğunuz programları ve araç çubuklarını toolbarları kaldırmalısınız. 
 

Reklam virüsleri kaldırma, Program nasıl nasıl kaldırılır?

Reklam virüslerini yukarıdaki işlemleri gerçekleştirmenize rağmen silemediyseniz. Program ekle kaldır üzerinden en son yüklemiş olduğunuz programları kaldırabilirsiniz. Tarihe göre sıralama yaptıktan sonra en son yüklenen araç çubukları Toolbar'lar bunların hepsini kaldırın ve yeniden başlatarak tekrar deneyin. Denetim masası üzerinden programları kaldırmak için;
 
Başlangış menüsüne giderek Denetim masasına tıklayınız, buradan Program kaldır seçeneğine tıklayınız. Tarihe göre sıralama yaptıktan sonra son yüklenen tüm programları kaldırınız. 

Program ekle kaldır


Tarihe göre sıralama yaptıktan sonra son yüklenen tüm programları kaldırdıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatınız. 


reklam virüsü program kaldırma
Programları kaldırmanıza rağmen hala sorun devam ediyorsa bilgisayarınızı eski bir geri yükleme noktasına çekmelisiniz. Sistem geri yükleme yaparak bu problemden tamamen kurtulabilirsiniz. 
 

iPhone ve Android Reklam virüsü


iPhone ve Android telefonlarınızdan da bu şekilde bir problemle karşılaşıyorsanız. 
 

Adw Cleaner programını yükleyerek bu problemden kurtulmanız da mümkün. AdwCleaner programı hem mobil platformlarda hemde Windows işletim sistemlerinde sorunsuz çalışmaktadır. AdwCleaner programını mobil olarak yada Windows üzerinden yükledikten sonra tarama başlayacaktır.

Bu programı yüklemeden önce bütün açık program veya uygulamaları kapatınız. Tarama bittikten sonra Clean butonuna tıklıyoruz ve bütün zararlı yazılımlar silinecektir. Bilgisayarınız yeniden başlatıldığında artık bu programlardan kurtulmuş olacaksınız.  

Eğer virüsler hala temizlenmediyse en hızlı yapabileceğiniz diğer bir işlem ise telefonunuza format atmaktır. Format atmadan önce telefonunuzun bir yedeğini almayı unutmayınız. 

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×