Sonsuzluk ( ∞ ) işareti nasıl yapılır?

facebook müşteri hizmetleri

Sonsuzluk ( ∞ ) işareti nasıl yapılır? ∞ işareti nasıl yapılır? ebediyen işareti nasıl yapılır? Yatık sekiz nasıl yapılır? Sonsuzluk işareti ∞ işareti , Alt + 8734

Sonsuzluk ( ∞ ) işareti nasıl yapılır?
05 Eylül 2016 Pazartesi 13:40

banner192

Sonsuzluk ( ) işareti nasıl yapılır?  ∞ işareti nasıl yapılır? ebediyen işareti nasıl yapılır? Yatık sekiz nasıl yapılır? Sonsuzluk işareti Windows nasıl yapılır? Sonsuzluk işareti nedir? ∞ işareti nasıl yapılır, sonsuzluk işareti kopyalama, charmap, ∞ işareti , Alt + 8734 , yatık sekiz nasıl yapılır, U+221E infinity, karakter eşlemi ile sonsuzluk işareti

Sonsuzluk işaretini Word, Excel yada bir program içerisinde kullanmak istediğinizde sorun yaşayabilirsiniz? Sonsuzluk işareti nasıl yapılır? detaylar haberimizde. 


Sonsuzluk ( ∞ ) işareti nasıl yapılır?


Sonsuzluk işareti, matematikte kullanılan ifadelerin sonsuz olduğu anlamına, ebediyen yani sonsuza kadar ifadelerinin simgesidir. Yan yatmış sekiz olarak ta tanımlanan işaretini klavye üzerinden tuşlar yardımıyla yapabiliriz. 

Karakter işlem üzerinden de bu simgeleri yapabilirsiniz. Klavye üzerinden sonsuzluk işaretini yapmak için aşağıdaki adımları kullanabilirsiniz. 

Klavyede " ∞ " işaretini yapmak için Alt Tuşu + 8734 tuşlarını kullanabilirsiniz. Eğer bu tuşlarlar işareti yapamaz iseniz. Windows üzerinden işlem yapmanız gerekmektedir. 

Başlat menüsü üzerinden arama kutucuğuna karakter işlem yazarak arattığınızda gelen uygulamayı açarak buradan da sonsuzluk işaretine ulaşabilirsiniz. 

Unicode arama kutucuğuna 221E yazarak sonsuzluk işaretini bulabilir, daha sonra kopyala/yapıştır yöntemiyle kullanabilirsiniz.
 

sonsuzluk işareti nasıl yapılır
banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×