Göktürk 1 nedir? Göktürk 1 uydusu ne için kullanılacak?

Göktürk 1 nedir? Göktürk 1 uydusu ne için kullanılacak? Göktürk 1 uydusu ne amaçlı kullanılıyor? Göktürk uydusu ne işe yarar? Türksat içinde kullanılacak mı? Teknoloji haberleri

Andronova

Göktürk 1 nedir? Coğrafi kısıtlama olmadan dünyanın hemen hemen her yerinden yüksek çözünürlükte uydu görüntüsü almayı sağlayan ve hem sivil alanda hemde askeri alanda kullanılacak. Ama özellikle askeri alanda hizmet vermesi beklenen uydunun adı Göktürk 1. Göktürk 1 birazdan fırlatılması bekleniyor.

Türkiye saatine göre 16:51′ de fırlatılacak. Yeni uydumuz, askeri alanda yüksek çözünürlükte uygulamaların kullanılması ile keşif ve gözetleme alanında büyük katkı sağlaması bekleniyor. Göktürk, yakıtsız tam 1070 kg kütleye sahip. Gelişmiş optik kamera ve çok yüksek çözünülüğüne sahip olup, güneş’ e eş zamanlı yörüngede kullanılacak.

Göktürk 1 nedir? Göktürk 1 uydusu!

Göktürk 1 nedir? Göktürk 1 uydusu ne için kullanılacak?

Uydumuz, TSK’ nın istihbarat amaçlı önemli ihtiyaclarını her hangi bir coğrafi kısıtlama olmadan, dünyanın her alanından görüntü alınabilecek bir Teknolojiye sahip. Göktürk 1 nedir? Göktürk 1 uydusu ne için kullanılacak? Göktürk 1 uydusu fırlatılıyor.

TSK için öneme sahip uydumuz istihbarat amaçlı kullanılacak!


Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2018, 02:39

Andronova