Opera ücretsiz VPN Windows 10' dan sonra Android' de

Opera' nın VPN hizmeti uzun yıllar sadece bilgisayar için verilirken 2 yıl önce Android desteği açıklandı. Çoğu bu hizmeti ücretli yaparken ücretsiz kullanımı olay oldu.

Opera ücretsiz VPN Windows 10' dan sonra Android' de
müşteri hizmetleri

Opera uzun dönemdir bilgisayarlarda VPN hizmeti veriyordu. Ancak bu hizmet cep telefonlarında sağlanmadığından dolayı kullanıcılardan bu konunun düzeltilmesi ile ilgili büyük istek geliyordu. Kullanıcıların isteklerine sonunda cevap veren firma, bilgisayarlar üzerinde VPN hizmetinden memnun olan müşterilerine ve daha önce Opera’yı hiç denememiş olan yeni müşteri kitlelerine telefonlar üzerinden VPN hizmeti vermeye başladı.

Yenilenen versiyonu yayına alan şirketin, güncelleyi yapan herkese VPN desteğini ücretsiz olarak kullanıma açtı.

Beta çalışmalar başlatılmıştı ve tam sürümünü devreye alınmasıyla kafalardaki soruların cevapları verilmiş oldu. Opera, VPN hizmetini mevcut tarayıcı uygulamasına ekledi. Yani indireceğiniz "Opera tarayıcı" olacak. Bu hizmet tarayıcının özelliklerine ekli olarak bulunuyor. Ayarlara girerek etkinleştirebiliyorsunuz.

Kullanıma açıldığında tüm ülkelere desteği bulunmuyordu. Lakin süreyi uzatmadan hızlı bie şekilde kademeli hizmete alındı.

Opera VPN tarayıcı özelliği

Ücretsiz olarak tüm müşterilerin kullanımına sunulan bu hizmeti sayesinde cep telefonunuzda kullandığınız interneti daha güvenlikli olarak kullanabiliyorsunuz. Ayrıca Opera' nın ücretsiz vpn hizmeti sayesinde ülkelerde ya da bölgelerde erişim yapılamayan sitelere de girebileceksiniz.

Güvenli kullanıma başlayabilmek için ya Opera uygulamanızı güncellemeniz ya da telefonunuzda yüklü değilse uygulamayı yüklemeniz gerekiyor. Ancak uygulama hakkında dikkat edilmesi gereken bir konu bulunuyor. Ücretsiz olarak yayınlanan bu uygulamayı kullanabilmek için firmaya verilerinizi toplama izni vermeniz gerekiyor. Yani firma girdiğiniz tüm siteler ile ilgili veri toplama yetkisine sahip olacak. Lakin bu belki zamanla değişmiş olabilir.

Opera tarayıcısı nasıl kullanılır şeklinde soru gelmeden önce biz adımları şu şekilde sıraladık:

  • Opera tarayıcı şeklinde aratın
  • Yükleme tamamlandığında aç ile başlatınız
  • Aşağıda sağda opera simgesine dokun
  • Yanda açılan yerdeki ayarlar' a dokunun
  • VPN yan kısımdaki butonu açın

Opera ücretsiz VPN Windows 10' dan sonra Android' de

Android VPN uygulaması

Bende resimlerdeki gibi çıkmıyor diyenlerin ya eski versiyon kullandığından veya telefonun eski yazılıma sahip olduğundan desteği bulunmuyor.

Android opera VPN kullanımı

Opera daha önce bilgisayarlar ve iPhone için kullanıma sunduğu VPN sistemini her ne kadar Android kullanıcılarına da getirmiş olsa da uygulama ilk zamanlar her ülkede kullanılmıyordu. Ancak ülke seçimi yaparak uygulamayı başka ülkeden kullanılıyor gibi göstererek belli bir süreliğine kullanım yapıldı.

Son derece popüler olan internet tarayıcılarından birisi olan opera vpn nasıl kullanılır? Opera’nın bu servisinden faydalanabilmek için öncelikli olarak "Geliştiriciler" sürümünü kullanıyor olmanız gerekmektedir. Sürümü indirip kurduktan sonra şirketin bu uygulamasını kullanabilmek için ilk olarak Opera Web tarayıcıyı yüklemeniz gerekmektedir.

Yapılmış olan son güncellemelerle birlikte, adres çubuğunun sol tarafında VPN butonu yer almaktadır. Bu butona tıklayarak anında uygulamayı faal hale getirebilir ve internet ortamında rahatlıkla gezinebilirsiniz. Firmanın bu hizmetini herhangi bir ek uygulama indirmeden kullanabiliyor olmanız oldukça kullanışlı bir durumdur.

Tarayıcıyı yükleyip kurulumu bitirdikten sonra Ayarlar alanına giderek VPN özelliğini faal bir duruma getirmeniz gerekmektedir. Bunun akabinde herhangi bir internet adresine gidip, gezinme çubuğunun hemen sol bölümünde bulunan VPN sekmesinden ülke seçimini yapabilir ve bu servisi kullanabilmek adına aktifleştirebilirsiniz.

Opera VPN çalışmıyor

Uygulamanın düzgün çalışmaması halinde yapmanız gerekenler şunlardır:

  • İlk önce internet bağlantısını kontrol etmeniz gerekmektedir.
  • İnternet süratiniz stabil durumda ve güçlü değilse uygulamaya bağlanma durumunuz çok fazla vakit alabilir.
  • Bundan ötürü çalışmama durumunda internet süratinizi kontrol ederek bağlantı seviyesinin nasıl olduğunu kontrol etmeniz gerekmektedir.
  • Kimi hususlarda VPN aktif görünse dahi internet üzerinde gezinmek tam bir işkenceye dönüşebilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığında, önce hangi bölge üzerinden hizmet almadığınızı kontrol edin.