Telefonda WhatsApp verileri silinmeden aktarma

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

iPhone’ dan Android’ e veya Android’ den iPhone’ a WhatsApp verileri silinmeden aktarma programı hiç kullandınız mi?

Teknoloji destek

Popüler mesajlaşma uygulamaları arasında lider olan WhatsApp, insanların günlük hayatının önemli bir parçası haline geldiğinden hiç şüphemiz yok. Öyle ki, yakın zamanda birkaç saatliğine çöktüğü o karışıklığı hatırlıyorsunuzdur. Sanki kullanıcıların hayatında bir boşluk oluştu ve iletişimi kesildi.

İşte bu sebeple, verilerin ve iletişimin ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz. Telefonlarımızı ne zaman ki değiştirecek olsak, aklımıza ilk gelenlerden biri WhatsApp oluyor. Kısaca kurtarmaya çalıştığımız şeyler arasında önemli yere sahip.

Peki, WhatsApp’ ın aktarılma sebepleri arasında tek neden bu mu? Bizce değil. Hesabınızı, cihazlar arasında taşınmanızı gerektiren önemli sebeplere bir göz atalım.

Not: WhatsApp uygulamasına yeni eklenen bir özellikle artık mesajlarınız cihaz değişiminde daha kolay yeni cihazınıza aktarılabiliyor. Tabi bazen veriler tam aktarılmayabiliyor. Birde görsel aktarım yapılmadığını biliyoruz. Yine de yardımcı uygulamalara göz atmanızı öneririz.

WhatsApp’ ı aktarma sebeplerinden bazıları

WhatsApp hesabınızı eski telefonlardan yeni telefonlara aktarılma için en yaygın sebeplerden biri telefonun değiştirilmesi olsa da, tek sebep bu olmadığını belirtelim.

Görüyorsunuz, WhatsApp’ ın telefonların verilerinin büyük bir kısmını tükettiği ve işlenmesinde yavaşlama gösterdiği zamanlar oluyor. Bu sebeple, WhatsApp’ ı taşımanın bir nedeni, verileri bir cihazdan farklı bir cihaza taşımakta oluyor.

Ayrıca, WhatsApp sohbetlerinde kaybetmek istemediğimiz önemli bilgiler varsa, en iyi yöntem olarak verilerin yedeğinin alınması olacak. Bu, uygulamanın medya verilerini ve konuşmalarını bir PDF XLS HML ve CSV formatına aktarmak için başka bir sebeptir.

Bir çok alternatif taşıma yazılımı internette yer almakta. Lakin transfer işleminin gerçekleşmesinde birçok yol olmasına rağmen, hepsi sorunsuz ve güvenilir aktarım sağlamamakta. Hatta taşıma sırasında önemli verilerinizin silinmesi olasılığı dahi var! Öyleyse, kusursuz olarak aktarım seçeneğiniz varken neden verilerinizi riske atarsınız?

Güvenli gördüğümüz, uyumlu ve kolay bir çözüm olarak önerdiğimiz WooTechy WhatsMover’ dan bahsetmek istiyoruz.

WooTechy WhatsMover nedir?

WooTechy WhatsMover WhatsApp aktarım aracı, WhatsApp verilerinin sorunsuz cihazlar arasında aktarılması, yedeklemenizi, geri yüklemenize ve dışa aktarımına olanak tanımakta.

Lakin WhatsMover’ ı öne çıkaran şeyler sadece bu değil! Sunduğu:

  1. İşletim sisteminde kısıtlama yok

Herhangi bir sistem için kısıtlama uygulamadan veri aktarımına izin vermekte. Bu, WhatsApp’ ı Android’ den iPhone’ a veya tam tersi olarak sorunsuz taşıma imkanı sunmakta.

  1. Veri türü kısıtlaması bulunmamakta

WhatsMover, sohbet geçmişini, medya verilerini kişileri ve diğer bilgileri sorunsuz eski telefonunuzdan yenisine taşımayı destekler.

  1. Ücretsiz olarak sınırsız bir şekilde depolama sunar. Uygulamanın verilerini telefonunuzdan bilgisayarınıza yedeklemek için sınırsız işlem sunar.
  2. Kullanıcı dostu bir yapıya sahip. WhatsApp’ ınızı bir cihazdan diğerine taşımakta veya yedek oluşturmakta yalnızca birkaç dokunuş gerektiren, kolay bir kullanıma sahip yazılımdır.
  3. Programın ne kadar güvenli olduğunu yeterince vurgulayamıyoruz! Bu araçla oluşturacağınız yedekleme dosyalarının ayrı ayrı klasörlerde tutulması ve güvende kalması sağlanır.

Bunları sıraladıktan sonra, WooTechy WhatsMover’ ı deneyerek, WhatsApp uygulamasını telefonlar arasında taşımak için gerekli adımları atmış olacaksınız.

Telefonda WhatsApp verilerini aktarın

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, WooTechy WhatsMover kullanarak WhatsApp verilerinizi iOS ve Android arasında aktarım için birkaç tıklama yeterli olacak.

Evet bunu yapmanız için basit adımlar şöyle:

Aşama 1

Bilgisayarınızda önerdiğimiz bu programı başlatın ve her iki işletim sistemine sahip telefonunuzu bağlayın. Şimdi, “WhatsApp’ ı cihazlar arasında aktar” seçeneği seçilip ve “Aktar” ile devam edilecek.

WhatsApp verileri aktarma 1
WhatsApp verileri silinmeden aktarma

Aşama 2

Her iki telefonda tanındığında, WhatsApp tarafından tür seçimi yapmanız istenecektir: WhatsApp Messenger veya Business. Sonrasında transfer süreci başlayacak.

WhatsApp verileri aktarma 2
WhatsApp iPhone’ dan Android’ de aktarma

Aşama 3

Aktarılmasını istediğiniz verilerin miktarına bağlı olarak işlemlerin tamamlanması belki 1-2 dakika sürecektir. Ancak, bittiğinde, genelde seçilen verilerin telefona veya sisteme başarıyla aktarılması sağlanacak. Tabi ilgili süre verilerin büyüklüğü ve taşıma yöntemine göre değişecek. İşlemin tamamlanması için “Bitti” yazısına tıklanacak.

WhatsApp verileri aktarma 3
WhatsApp Android’ den iPhone’ a taşıma

İşte sadece ama sadece üç adımda, WhatsApp’ ın verileri hiçbir şekilde kayba uğramadan bir cihazınızdan diğerine sorunsuz aktarmış olacaksınız.

Özetle

WhatsApp’ ınızı bir telefondan diğer bir telefona aktarma söz konusu olduğunda, işletim sistemlerindeki fark, süreçte kısıtlamaları ortaya çıkaracaktır. Bununla birlikte, WooTechy WhatsMover tarzı araçlar, bu işlemlerin son derece kolaylıkla yapılmasını sağlayacak.

WhatsApp’ı farklı sistemlere sahip telefonlar arasında verilerin kaybedilmeden aktarmanı yanı sıra, akıllı telefonlardaki tüm verilerin bilgisayara yedeklenmesi, uygulamanın sınırlaması olmaksızın geri yüklenmesi ve WhatsApp yedeklerini XLS, PDF, CSV ve HTML formatı ile dışa aktarım imkanı vermekte.

Kısaca tabiri caizse, tam teşekküllü araçla, WhatsApp verilerin sorunsuz ve fazla maliyet olmadan daha iyi yönetme imkanı sunmakta. Peki, ne bekliyorsun? WooTechy WhatsMover’ı şimdi denemek istemez misiniz? Uygulamanın telefonlar arasında sorunsuz ve güvenli bir şekilde aktarın!

WhatsApp kişiler görünmüyor sorunu ile alakalı makalemize de göz atmak ister misiniz?

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir