WhatsApp kişiler görünmüyor çözümü

blank

Rehberdeki kişiler WhatsApp' ta görülmüyor mu? WhatsApp uygulamasında karşılaşılan kişiler görünmeme sorununun çözümüne bu haberimizin sonunda ulaşabilirsiniz.

teknik destek

iPhone ve Android telefon kullanıcılarının Whatsapp uygulamasında karşılaştıkları kişiler görünmüyor sorununa bu haberimizde çözüm üretmeye çalıaşacağız.

iPhone iOS ve Android telefonlarda kurulu olan Whatsapp uygulamasında rehberinize eklediğiniz kişi eğer görünmüyorsa aşağıdaki adımları takip ederek bu sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Whatsapp kişiler görünmüyor

Ünlü mesajlaşma uygulaması Whatsapp, normal şartlar altında rehberinize eklediğiniz kişileri otomatik olarak uygulamanın kişiler bölümüne aktarmaktadır. Eğer uygulamanıza kişiler bölümüne  erşim yetkisi vermediyseniz veya kişiler listeniz güncellenemiyorsa eklediğiniz kişiyi Whatsapp’ta göremeyebilirsiniz. Eğer birinci kısımda yer alan erişim yetkisini uygulamaya vermediyseniz hiçbir kimseyi Whatsapp’ta göremezsiniz. Diğer kısımda yer alan son eklediğiniz kişiyi göremiyorsanız bu durumda sadece Whatsapp’ta kişileri yenilemeniz yeterlidir. Son güncellemesi yapılan Whatsapp uygulamasında bu ayarları nasıl yapılacağını anlatmaya başlayalım.

  • İlk olarak Whatsapp uygulamasına telefonunuz üzerinden giriş yapınız.
  • Daha sonra aşağıdaki resimde olduğu gibi Yeni mesaj simgesine tıklayınız. bu işlemi yapmamızın sebebi uygulamadaki kişiler listesine ulaşmak içindir.

WhatsApp kişiler görünmüyor çözümü

  • Ardından açılan bölümden Ayarlar simgesine tıklayınız. Ayarlar simgesi üç nokta üst üstedir. Bu işlemden sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır. Bu açılır menüden kare içerisine aldığımız Yenile yazısına tıklayınız. Bu adımı tamamladıktan sonra kişiler bölümüne bakarak eklediğiniz kişinin listede olup olmadığını kontrol ediniz.

kişiler görülmüyor

  • Diğer sorunda ise yani kişiler bölümünde kimse görünmüyor ise bu durum da uygulamaya erişim yetkisi vermeniz gerekmektedir. Whatsapp’ta kişiler listesine erişim yetkisi verebilmek için Ayarlar-Uygulamalar-Whatsapp-Uygulama izinleri adımlarını takip ederek aşağıdaki ekrana ulaşınız. Bu ekranda yer alan kişiler bölümünün karşısında yer alan seçeneği aktif hale getiriniz.

rehberdeki kişiler görülmüyor

Telefondaki rehberdeki kişiler WhatsApp’ ta çıkmıyor mu? Yukarıdaki adımlardan önce telefonu kapatıp açınız.


Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2020, 16:23

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!