Telegram Bitcoin gönderme Telebit nedir?

Andronova
By Andronova
3 Minimum Okuma

Bitcoin kripto paraların babası olarak bilinmekte. Her ne kadar çok sayıda Altcoin olsa da en güvenilir olarak çok az sayıda sanal parayla karşılaşırsınız.

Sponsorlu reklam

Telegram mesajlaşma, görüntülü konuşma gibi özelliklere sahip bir uygulamadır. Telegram bitcoin gönderme işlemi yapılabilmektedir. Gönderim için karşıdaki kişiye kolaylıkla ulaşım sağlanması önemlidir. Telegram, Telebit ile bitcoin gönderiminin yapılabilmesi için programlarını entegre etmiştir. Böylece uygulamanın pratik mesajlaşma şekli, bitcoin gönderimi için de uygun hale getirilmiştir. 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İşlemlerden önce bu yazımızın bir bilgilendirme içerdiğini taşıdığını belirtelin ve uyarı olarak yapılacak yanlış bir şeyin başkasına veya boş bir alana gönderim yapılmasına neden olabilir. Örnek videolardan yararlanılmasını öneriyoruz. Coin göndermek içinde soranlar oluyor ve bazılarında ek bir doğrulama yönteminin kullanıldığını belirtelim.

Sponsorlu reklam

Telebit ile Bitcoin Gönderimi 

Telegram, Telebit özelliği ile bitcoin gönderme işlemini yapmaktadır. Kişiler birbirlerine kolaylıkla bu sistemi kullanarak Telegram üzerinden gönderim alabiliyorlar. Bu sistemin kullanıcılarına bitcoin cüzdanına sahip olma fırsatı sunuyor. Bulut tabanlı ortak bir bitcoin cüzdanı düşünülebilir. Cüzdanınız oluşturulur ve bu cüzdan içerisinde sanal para biriktirilebilir. Mevcut sistemin bu cüzdanı ile pratik bir şekilde bitcoin alımı ve gönderimi yapılır. 

Telebit nasıl kullanılıyor

Telebit sistemini kullanmak için belli işlemlerin yerine getirilmesi gerekir. Bu işlem oldukça basit ve kısa bir sürede halledilir. Telegram’ ın arama kısmına “Telebit” yazılır. Çıkan Telebit yazısına tıklanır. Bu tıklanmadan sonra ortak bir mesajlaşma sayfasına ulaşılır. Telebit’e mesaj olarak “wallet” mesajı gönderilir. Daha sonra cevap olarak kullanılacak olan bitcoin adresini QR kod ve adres şeklinde iletmektedir. Verilen bu QR kod ve adres bir yere kaydedilmelidir çünkü bundan sonraki bütün işlemler bu kod ve adres üzerinden yapılacaktır.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Telegram bitcoin gönderme işleminin yapılabilmesi için kullanılan bu adres kişiye özel olup başka kişiler ile paylaşılmamalıdır. Bu işlem tamamlandıktan sonra bitcoin adresine istenilen ödeme gerçekleştirilebilir ve diğer kişiler ile artık kripto para alışverişine başlanabilir. Ayrıca Telebit, bu ilk işlemden sonra bir hoş geldin hediyesi olarak BTC değeri 0.00025 hesaba bağışlar. Böylece tüm işlemlere sıfırdan da başlanmamış olunur ve daha sonraki kullanımlar için teşvik sağlanır. 

Yukarıdaki aracı yöntemin değişken olduğunu vurgulamak için bir uyarıda bulunmak istiyoruz. Platformlar zamanla başka anlaşmalar yaparak projelerinde yenilemeye gidebiliyorlar. Bundan dolayı örnek verilen araç daha sonra yerini başka bir araca bırakabiliyor. Birde fake içeriklerle karşılaşabilirsiniz. Denemeden önce araştırmanızı öneriyoruz.

Telegram Bitcoin gönderme Telebit nedir?


Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2021, 01:27

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak