Türk Telekom (Avea) numara değişikliği nasıl yapılır?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Müşteri hizmetleri ile Avea Türk Telekom numara değişikliği nasıl yapılır veya web sitesinden internetten numara değiştirme için gerekli resimli anlatım adımlarını sizlere aktardık.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
Avea numara değişikliği yani Türk Telekom numara değişikliği nasıl yapılır sorunuza yanıt olarak sizin için bir hat üzerinden resimli anlatımıyla operatörün online işlemler üzerinden telefon numara değiştirme adımlarını gösterdi. Değiştirmek istiyorum diyenlere tam yerindesiniz hadi yazımızın devamını okuyunuz.

Mobil uygulama üzerinden yapmak artık çok basit bir işlem. Online işlemler menüsü üzerinden değişikliği yapabilir ve isterseniz yeni numaranızı kendiniz belirleyebilirsiniz. Tabi bu durum değişken olabiliyor size sunulan numarayı alabiliyorsunuz veya operatörün iş akışında değişime gidebilir ve otomatik numara verebiliyor.

Malum operatörün iş akışında değişime gidildiğinde her şey baştan yazılabiliyor. Bundan dolayı numaramı değiştirmek istiyorum diyenlere ilk önce müşteri hizmetleri aranmasının gerektiğini yazılarımızda vurguluyoruz.

Türk Telekom numara değiştirme

Mobil kullanıcıların değişikliği web sitesinden işlemler menüsü üzerinden gerçekleştirebiliyorlar. Herhangi bir simkart değişikliği yapmadan veya herhangi bir Türk Telekom mağazasına gitmeden numaranızı değiştirebilirsiniz. Değişiklik talebinizi şirketin resmi sitesinden yapacağız.
 
Numara değişiklik ücreti Türk Telekom kullanıcıları için 20 TL’dir ve numara değişikliği yapabilmeniz için hattınızda bu tutar ve bazen artı bir arama yapabilecek ücretin içerisinde olması istenilebiliyor. Faturalı hatta numara değişimi ücreti ise 24, 50 Türk Lirasıdır. www.andronova.net
  • 2019 İlk çeyreği güncel numara değişiklik ücreti bilgisi yukarıda ve değişken olduğunu belirtelim.
  • Numara değişimi adresi turktelekom.com.tr
  • Çağrı merkeziyle işlem yapılması için 444 1 444
  • İşlem gerçekleşirse artık eski numarayı geri alamazsınız (tabi sizin isteğiniz dışında olan işlemler hariç)  
  • Genelde temsilcinin söylediği numaralardan birini alıyorsunuz

Türk Telekom (Avea) numara değişikliği nasıl yapılır?

İnternetten numara değişikliği

  1. Türk Telekom numara değişikliği için öncelikle turktelekom.com.tr adresine gidiyoruz.
  2. Online işlemlerden Mobil butonuna tıklıyoruz.
  3. Açılan yeni ekrandan telefon numaranızı yazarak telefonunuzdan *952# üzerinden gelen şifre ile hesabımıza giriş yapıyoruz. 
  4. Hat işlemlerim>Numara değişikliği adımlarını takip ediyoruz. 
  5. Yeni numaranızı seçerek değiştir butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.
numara değişikliği
avea numara değişikliği


Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2020, 00:01

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir