TikTok hesabınız şu anda devre dışı bırakıldı durumda

TikTok hesabiniz su anda devre disi birakildi

TikTok hesabınız şu anda devre dışı bırakıldı durumda uyarısı alanların bir çoğu neden hesapları deve dışı bırakıldı bilmemekte. Artı çözümünde nereye bakması gerektiğini de bilmiyor.

Andronova

TikTok hesabınız devre dışı bırakıldı sorunu son dönemlerde çok karşılaşılan bir durumdur. Özellikle ağın kurallarının önemsenmemesi ve ihlal edilmesi sonucunda da çok görülmeye başlanmıştır. Devre dışı bırakılmanın kural ihlalleri dışında farklı nedenlerle de oluşabilmektedir. Ağın belirli kurallara uyulmadığı zaman hesabın özellikleri kısıtlanabilir ya da direkt hesaba erişim engellenebilir. Bu sebeple TikTok üzerinden içerik paylaşmadan önce kurallara ve topluluk kurallarına hakim olmak önemlidir. Özellikle içeriklerde topluluk kurallarını ihlal etmek ya da canlı yayınlarda sürekli şikayet almak hesabı direkt devre dışı bırakılabilir.

Denemelerden önce yedeklerinizi almayı öneririz. Şu anda devre dışı bırakıldı ne demek önce onu anlatalım ve sonrasında olası çözümlerden söz edeceğiz

TikTok hesabı neden devre dışı bırakılır?

Tiktok hesabınız şu anda devre dışı durumunda bildirimini alan hesapların hesapları kapanır ve erişimi mümkün olmaz. Bir hesap devre dışı bırakıldığı zaman genelde TikTok tarafından gönderilen bir bildirim ile neden kapatıldığı belirtilir. Fakat bazı durumlarda gönderilen bildirim ile kullanıcının yaptıkları uyuşmadığı zaman akıllarda soru işareti kalabilir. Aşağıdaki sebepler sonucunda TikTok hesapları devre dışı bırakılabilir;

  • TikTok’a kayıt olmak için 13 yaşından büyük olmak gerekir. Fakat 13 yaşından küçük olanlar bir şekilde kaydolduysa ve başkaları tarafından şikayet edildiyse hesap devre dışı bırakılmış olabilir.
  • TikTok hesabından kopya içerikler paylaşıldığı zaman askıya alınabilir.
  • TikTok’ta üretilen içeriklerin başkalarına lisanslamak, dağıtmak, satmak ya da aktarmak suçtur. Bu gibi nedenler sonucunda devre dışı bırakılabilir.
  • TikTok üzerinden sunulan içeriklerin kiralanması ya da ticaretinin yapılması sonucunda da hesap devre dışı bırakılabilir.
  • TikTok üzerinden bir başkası gibi davranmak ve onu taklit etmek de suçtur. İsim ve kullanıcı adını almaya çalışmak kişinin kendi TikTok hesabının devre dışı bırakılmasına neden olur.
TikTok hesabiniz su anda 1
TikTok hesabınız şu anda devre dışı bırakıldı durumda ne demek

TikTok hesabını eski durumuna döndürme

TikTok hesabınız şu anda devre dışı durumda hatası çözümü için yapılabilecek tek şek, TikTok teknik servisiyle iletişime girmektir. Hesabın sahibi, kendi hesabını açabilmek için şu adımları takip etmelidir;

  • Bilgisayar üzerinden herhangi bir web konsolu tarayıcısından oturum açılması gerekir.
  • Burada hesabın devre dışı bırakıldığına dair TikTok teknik personellerinden inceleme talep edilmelidir. Hesabın devre dışı bırakıldığına dair tüm detayların yazılması ve personele sunulması gerekir.
  • Teknik personelin verdiği talimatların hepsini eksiksiz bir şekilde uygulamak gerekir.

Ağın sistemlerinde beklenmedik arızalar

Sistemde yaşanabilir aksaklıklarında incelenmesi gerekiyor. Belki yanlışlıkla oluşan bir durum söz konusu olabilir. Ağın ilgili hesabı tehdit olarak görme olasılığından ötürü herhangi bir yaptırım karşınıza çıkabilir.

Farklı bölgelerde ve şehirlerde yaşayan tanıdıklarınızla görüşüp konuyu araştırmanızı öneriyoruz. Normal şartlarda durumun anlaşılması uzun sürebilir.

Tabi şüpheli olarak algılanma durumlarında hesaba ek doğrulama ve gerekli inceleme talep edilebilir.

TikTok hesabiniz su anda 2
Tok hesabı neden devre dışı bırakılır

Uygulamadaki problemlerin incelenmesi

Yapılan güncellemelerden kaynaklı aksaklıklar yaşatabilir. Aynı zamanda telefona gelen bir yazılım sürümünü de buna neden olma olasılığı var.

Uygulamayı kaldırın ve eski sürümleri yükleyerek test edin.

Sorun çıkaran benzeri uygulamalar olabilir.

Telefonun uygulamalarında yer alan TikTok üstüne dokunup, içerisindekileri çalıştırınız. Duruma göre telefonu kapatıp açabilirsiniz.

Hesaba ceza alınma olasılıklarında belli bir süre veya uzun bir süre işlem yapılması engellenebilir.

Başka internet ve telefonla denendiğinde aynı şekilde problem varsa yapacağınız hesap türünün değiştirilmesi olacak. İşletme olana geçiş yapıp duruma göre tekrardan geri dönülebilir.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.