TikTok hikaye özelliği gözükmüyor simgesi çıkmıyor

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

TikTok kullanımlarında artan sorunlara baktığımızda birbirine benzer şeyler yazılmış. Örnek TikTok hikaye özelliği gözükmüyor ve hikaye nasıl gözükür diyenler oluyor. İçeriklerimizdekiler bir çok uygulamaya yönelik çözüm önerileri içermekte.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Haberdeki içeriğin bir kısmında yaş şartına bağlı yaşanan sorunlara değineceğiz. Yapılan şikayetlerin dolaylı yolla TikTok kullanımlarını kısıtladığı oluyor. Artı bu konuya da parmak basmak istiyoruz.

Öncelikle daha önce yaşamadığınız ya da pek çıkmayan sorunlara karşın ilk kontrol başkalarının o an aynı şeyleri yaşayıp yaşamadığının araştırılması. Bir çok problemin internet, uygulama ve bölgesel olma olasılığının fazla olduğunu belirtelim.

TikTok hikaye neden gözükmüyor

TikTok hikaye gözükmüyor sorunun çıkış sebeplerim arasında belki anlam veremediğiniz nedenler olacaktır. Neyin tetiklediğini bilmeniz büyük ihtimal zaman alacak. Biz uzun zamandır sosyal uygulamalara yönelik içerikler hazırlıyoruz. Çıkan uyarıların araştırılması ve çözümünde neler yapılması gerektiğini önce kendimiz uygulayarak yayına alıyoruz. Tabi geneldeki sıkıntılarla alakalı olanlar için. Kullanıcılara göre çıkanlar içinde olası iş görecek yöntemleri de ekliyoruz.

TikTok hikaye görünmüyor ise şu seçeneklere göz atın:

 • Hikaye özelliği daha önce çıkıyor ama şimdi çıkmıyor ise son yaptığını işlemleri, çıkan uyarılara ve güncel paylaşımlara bakın.
 • Cihazdan, internetten ve hesaplardan alakalı olmasına yönelik araştırma yapın.
 • Telefonlardaki sorunlarla alakalı olma olasılığının değerlendirilmesi gerekiyor.
 • Kullanıcının yaptığı yanlış bir şeyler veya aşırı yapılanların engel oluşturması mümkün. Şüpheli sınıfına alınma durumu var.
 • Ceza alındığında bazen hesabın tamamına değil de bazı alanlarına yaptırım uygulanır.
 • Uygulamanın uyum sıkıntısının çıkması.

TikTok hikaye işareti görünmüyor sorunundaki öneri adımların sırasına göre denenmesini öneriyoruz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

TikTok görünmeyen hikaye özelliği için çözüm

Genelinde uygulayacaklarınızı önce deneyerek net sıkıntının anlaşılması gerekiyor. En son yaşananların ne olduğunun anlaşılması bir yol üretecek.

 • Başka internet, hesap ve cihazlardan denemeden işlem yapmayın. Hesabınızı başka cihazla, cihazınızı da başka hesapla denemeniz gerekiyor.
 • Güncellemelerle uyumsuzluk yaşanması. Telefon çok eskidir ve TikTok’ a gelen güncellemenin kullanıma engel olması mümkün.
 • Android ya da bir iOS sürümlerinin çıkması da bir ihtimal uyum problemine yol açması değerlendirilir.
 • Profilde yer alan alanların eksiksiz doldurulması gerekiyor. Artı ekli değilse telefon numarasının veya e-posta hesabının eklenmesi gerekir.
 • Telefonun tarihinin yanlış olması veya boş alanın yetersiz kalması kullanımlarda sıkıntı çıkarır. Gerekli düzenlemeleri yapın
 • Peş peşe yapılan işlemlerde, denemelerde ve hatalarda uygulamanın özelliklerinde engel oluşur. İlk önce 20 dakika kadar hiç TikTok’ u açmayın. Baktınız aynı o zamanda saatlik veya gün boyu hesabınızı kullanmayın.
 • Geçici engel veya ceza durumlarının testi için profil alanında bir şey değiştirin. Örnek hesap tanımına bir iki kelime eklemeye çalışın. İşleme izin verilmezse bu ikisi aklınıza gelsin.
 • Hesabın türünün değiştirilmesi en önemli yöntemlerden biridir. Denemeden sonra bir faydası olmazsa tekrardan eski kişisel olana dönersiniz.

Hesabınızın kategorisini değiştirme

Hesabınızın türünün değiştirilmesi içinde uygulamadaki profil alanından çizgili alana girin, ayarlar ve gizlilik yazan alandan “Hesabı yönet” bölümünden gerekli geçişi yapın. İşletme olarak değişim yapılmasını öneririz.

Öncekine geri dönmek içinde yine aynı sıralamayı uygulayın. Denedim ama sürekli işlem hatası alanların başka bir internetle tekrardan denemesi gerekiyor. Ya da bir süre hesabını kullanmadan beklemeleri gerekiyor.

TikTok destek hatti 2
Hesabınızın sınıfını değiştirmeniz için öneri

TikTok hikaye simgesi çıkmıyor sebeplerinden biride gerekli şartları sağlayamayan hesaplarda kullanım engeli oluşması. Bunun için ekli olmayan alanların doldurulması ve doğrulanması gerekir.

Uygulamaya yönelik adımlardan bazıları

 • Tüm yüklü olan uygulamaların güncel sürümlerini kurun.
 • Güncelleme yapıldıktan sonra yaşanan olumsuzluklarda yine eski olan sürüme dönüşle çözülür. Daha sonra balak bir yeni versiyon çıktığında ona geçiş yaparsınız.
 • Telefondaki uygulamanın verileri üzerinde işlem yapılacak. Örnek Samsung kullanıcısının telefonun ayarlarındaki “Uygulamalar” alanına girip, TikTok olan alana ve orada da bulunan seçeneklerin çalıştırılması gerekiyor. Veri kaldırma ve önbelleğin temizlenmesi işinizi çözecektir.
 • Sonradan kurulu olan uygulamaların mevcut uygulamalara sorun çıkarması mümkün. Test adına pasif yapın veya kaldırın.
TikTok hikaye ozelligi
TikTok hikaye özelliği gözükmüyor nasıl gözükür

Asgari yaş problemi

Asgari yaş şartlarının kullanımlara yönelik kısıtlamalara sebep olacağını belirtelim.

TikTok asgari yaş şartı herkese uygulanan ve uyulması gereken bir kuraldır. TikTok canlı yayın açabilmek için bir yaş sınırı koymuştur. Bu yaş sınırının altında olan kişiler canlı yayın açarlarsa ve takipçileri tarafından yaşın küçük olduğuna dair şikayet alırlarsa bir süre sonra canlı yayın yapma yasağı gelecektir. Bu durum ise asgari yaş şartı olarak kişilerin karşısına gelmektedir.

TikTok sadece video yükleme platformu değil aynı zamanda canlı yayın yapma platformudur. Fakat kişilerin canlı yayın yapabilmesi için hem 1000 takipçiye ihtiyaçları vardır hem de 16 yaşından büyük olmaları gerekir. Bu kurallardan birine uymayan kişilere canlı yayın açma özelliği getirilemez.

Yaşım tutuyor ama kısıtlamalara maruz kalıyorum diyenleri itiraz etmeleri için ? simgesi, web sayfasındaki talep alanı veya uygulamanın ayarlarından bildirimde bulunmaları önerilir. Tabi çıkan uyarının içeriğinde itiraz etmeleri için bir seçenek sunulmuyorsa bu dediğimiz alanlarla talep gönderin.

İçeriğimizde TikTok hikaye özelliği çıkmıyor veya TikTok hikaye simgesi gözükmüyor şikayetlerinde çözüm için en iyi uygulanacak yöntemleri paylaştık.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir