TikTok mesaj gönderemiyorum nasıl mesaj gönderilir

TikTok mesaj nasıl paylaşılır

Teknolojik cihazları ve sosyal medya uygulamalarını kullanırken zorluk çekenlere yönelik zaman zaman paylaşımlarımız oluyor. Anlattığımız şeylerin bazıları basit gibi görünse de, bir çoğu için zor olan şeylerdir.

Andronova

Bu seferki konumuz, TikTok’ ta nasıl mesaj gönderilir ve beğendiğimiz videoyu nasıl paylaşırız sorusuna yanıt vermiş olacağız.

TikTok’ ta mesaj gönderemiyorum sorunu

Birine mesaj gönderemiyorum şikayetinde bulunanların bir çoğunun mesaj engeli aldığını düşünüyoruz. Bir kısmı gün içerisinde belli zaman aralıklarında kısıtlamaya uğrarken, bir kısmı ise, mesaj gönderme cezasına uğradığından belli güne kadar mesaj gönderemez.

Hesap kontrolünde bulunma

Farklı bir hesapla cihazınızda deneme yapın. Duruma göre hesabınızı başka cihazda deneyin. Ceza almışsanız bunun denenmesi adına profil alanında bir şeyleri değiştirmeyi deneyin. Engellenmiş hesaplarda bu değişikliğe izin verilmeyecektir.

İnternet ve uygulama kontrolü

Bağlantınız veya cihazınız engellenmiş ise, farklı yerlerde hesabınız deneyin. Duruma göre uygulamanın sürümünü değiştirin. https://www.andronova.net

TikTok’ ta mesaj nasıl gönderilir?

İlgili ağ uygulamasında, ekran altında Gelen Kutusu adlı alana dokunalım. Sonrasında sırası ile şunları yapalım:

  • Ekran üst alanından Yeni Mesaj seçeneğine dokunalım. Mesajı göndereceğimiz kişiyi seçelim ve ardından Mesaj gönderim alanına ilgili mesajı girelim. Gönder seçeneğine dokunalım. İlgili seçenek, ilk defa mesaj atacağınız biriyle konuşma başlatmak için uygun olan seçenektir.
TikTok ta nasil mesaj gonderilir 4
TikTok mesaj gönderemiyorum nasıl mesaj gönderilir
  • Mesaj listemizdeki daha önce yaptığımız bir sohbete dokunalım. Sonrasında Mesaj gönder adlı yere mesajınızı yazın ve Gönder seçeneğine dokunalım. Bu, mevcut sohbetimizi devam ettirmek için yapılan işlemdir.

TikTok’ ta beğendiğiniz videoyu birileri ile nasıl paylaşırsınız?

Beğendiğim videoyu nasıl paylaşırım sorusuna adım adım yanıt vermeye çalışacağız.

1. TikTok’ ta dolaşırken denk geldiğiniz ilginç bir videoyu arkadaşlarınızla paylaşmak isteyebilirsiniz. Ya da ilgili kategorideki videoları ara butonu ile arayarak da paylaşmanız mümkün.

2. Beğendiğiniz videoya girin veya sayfanın üst tarafındaki Ara alanını kullanın.

TikTok ta nasil mesaj gonderilir 1
TikTok’ ta video nasıl paylaşılır

3. Sağda bulunan Paylaş adlığı seçeneğe dokunun.

TikTok ta nasil mesaj gonderilir 2
TikTok video nasıl paylaşılır

4. Gönder açılacak ve ilgili pencereden videonun paylaşılacak kişileri seçilecek. Birden çok kişiyi seçmenizde mümkün. Seçimden sonra her profil simgesinde bir onay simgesi belirecek.

TikTok ta nasil mesaj gonderilir 3
TikTok beğendiğin videoyu birine gönderme

5. Bir mesaj yaz şeklinde bir seçenek çıkacaktır. Dokunun ve gönderime bir şeyler yazıp Gönder yazısına dokunun.

TikTok mesaj gönderemiyorum sorunu ya da beğendiğim videoyu nasıl paylaşırım diyenlerin yapacağı işlemleri resimli anlattık. Umarım yararlı olmuştur.

Sonraki öneri konu: TikTok ses kayması nasıl düzeltilir

Andronova

Uzun yıllar teknolojiyle ilgili bir çok alanda çalışmış ve çalışma alanı ile ilgili gelişmeleri yakinen takip eden biri.

Bir cevap yazın